Мобілізація посилиться новим покаранням: Нове попередження для військовозобов'язаних
Відомо, що приготуватися потрібно великій категорії чоловіків
Майже три роки в Україні триває загальна мобілізація. Чоловіки призовного віку мають дотримуватись правил військового обліку, інакше їм загрожує покарання у вигляді штрафу
Новий Закон України, який набув чинності 4 травня, вводить кілька нових статусів для військовозобов’язаних, серед яких «тимчасово непридатний», «придатний до служби в певних умовах» або «непридатний до служби зі зняттям з військового обліку».
Ці статуси покликані усунути правову невизначеність і допомогти точно визначити можливості кожного громадянина для служби в армії. Тим, хто отримав такий статус раніше, необхідно оновити дані.
Громадяни, які не пройдуть перекомісію вчасно, можуть зіткнутися з дисциплінарними заходами або адміністративною відповідальністю.
Ці зміни спрямовані на підвищення ефективності мобілізації, усунення правових колізій і створення чітких правил для всіх. Для громадян це не лише обов’язок, але й можливість привести свої дані у відповідність до вимог законодавства.
Додамо, що дотримуватись військового обліку мають чоловіки призовного віку від 18 до 60 років і медичні працівники, у цьому ж віці. Також юнаки після досягнення 16-річчя повинні ставати на облік призовників.
- Найпоширенішими підставами для штрафу є не оновлення даних у ТЦК та СП. Коли особи приходять до ТЦК, наприклад, для отримання відстрочки, на них може чекати несподіванка: право на відстрочку не звільняє від обовʼязку оновити дані вчасно.
Така особа може отримати відстрочку, але водночас – і постанову про накладання адміністративного стягнення, – пояснюють юристи.
Ще однією з найпопулярніших підстав для штрафу є неявка по повістці. Іноді люди приходять у ТЦК з затримкою, порушуючи встановлені терміни. Це вважається порушенням правил військового обліку.
Якщо порушити правила військового обліку під час воєнного стану, можна отримати штраф від 17 000 грн до 25 500 грн.
Окрім цього, ТЦК та СП мають право подати Вимогу на порушника, за невиконання якої можуть забрати право на керування транспортними засобами.
Порушнику надають 15 днів з моменту отримання постанови на сплату такого штрафу і 10 днів на його оскарження. Якщо військовозобов'язаний не оскаржив штраф і не оплатив його протягом цього періоду, тоді сума подвоюється.
Джерело: rbc
Радіо Трек: НОВИНИ