Цікаво про місце, де у Рівному проводилось очищення від ритуальної нечистоти (ФОТО)

Воно було на нинішній вулиці Шкільній

Інформаційний ресурс «Віртуальні історичні міста» опублікував старі фото та розповів про їх історію. Йдеться про першу Єврейську лазню у Рівному.

Текст подаємо без змін:

Дата побудови першої микви в Рівному невідома. Оскільки вона мала велике релігійне значення в житті єврейського народу, тому можна припустити, що збудована була разом з першими синагогами.

 

Єврейська енциклопедія подає таке визначення: миква (מִקְוֶה, буквально `скупчення [води])- водний резервуар для обмивання (твіла) з метою очищення від ритуальної нечистоти. В 20-ті рр. ХХ ст. миква вже перебувала в незадовільному стані. Існуююче на той час приміщення могло бути з першої половини ХІХ ст. ґрунтовний ремонт лазні було здійснено за проектом Гжегожа Пресса.

 

Під час першого приходу радянської влади миква була перетворена на одну з комунальних лазень міста. Будівля серйозно постраждала під час бомбардування Рівного, це видно на одній з тогочасних світлин. В 2016 р. під час ведення будівельних робіт по вул. Шкільній було знайдено давню кладку.

 

Оскільки знахідка була здійснена саме на території микви, тому вона має безпосереднє відношення до неї. За польських часів миква мала адресу – Шкільна, 27, а після зміни нумерації – Шкільна, 13. Джерела: ДАРО, ф. 31, оп. 1, спр. 803.

Стежте за новинами на сторінках Радіо Трек у Facebook та Telegram  

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Більше оголошень