Мені пощастило, що в мене є гроші»: як чоловікам вдається оминати масштаби мобілізації?
Одкровення тих, хто уникає фронту
В Україні чоловіки все частіше замикаються вдома, щоб уникнути мобілізації, тоді як військові повідомляють про катастрофічний брак бійців. У The Times дізналися про ситуацію в містах України далеко від фронту: на вулицях майже не зустрінеш чоловіків віком понад 25 років. Життя ніби йде своєю чергою, але насправді багато хто ховається.
Один із таких чоловіків, 34-річний Алекс із Києва, не виходив із дому вже вісім місяців:
- Я не виходив з дому вісім місяців. Я роблю покупки онлайн, працюю вдома і не виходжу на вулицю. Навіть коли моя дівчина три місяці тому народила нашу дочку, я не пішов до лікарні. Я збираю гроші для наших сил, але я не хочу вбивати людей і не хочу вмирати, – розповідає він виданню.
Така ситуація зараз не рідкість. У перші дні війни багато хто був готовий добровільно піти на фронт, але зараз настрій змінився.
Наприклад, 33-річний Роман зі Львова, котрий платить 1000 доларів на місяць, щоб уникнути мобілізації. Він згадує, що на початку війни стояв у черзі до військкомату, але тоді йому сказали, що він не потрібен. Зараз же він вважає за краще не виходити на вулицю:
Я почав бачити, як мої друзі гинуть. Вісімдесят відсотків моїх друзів, які пішли воювати, було вбито, і я не хочу приєднуватися до них.
Нині ми всі знаємо, що відбувається. Мені пощастило, що в мене є гроші та власний бізнес, тому мені не потрібно бути у громадському транспорті чи місцях, де проводять мобілізаційні заходи. Я не ходжу ні до ресторанів, ні на весілля.
Тим часом військові розуміють складність ситуації, але нагадують, що країна не має іншого виходу.
- Рік тому я була проти, оскільки нам не потрібні люди, які не хочуть воювати, але зараз ми перебуваємо в екзистенційному моменті війни. Якщо ми не змусимо наших громадян захищати нашу країну, не буде країни, громадянами якої вони можуть бути.
Коли ми отримуємо людей, які не мотивовані боротися, ми маємо мотивувати їх, – сказала командир підрозділу розвідки безпілотників «Пекельні шершні» Юлія Микитенко.
Джерело: Знай.юа
Радіо Трек: НОВИНИ