Майже як спіднє іншої людини: чому краще не користуватися чужою зарядкою для смартфона

Зараз такі зарядні станції можна знайти на вокзалах, в автобусах, в торгово-розважальних центрах

Експерти розповіли, чим загрожує використання зарядних станцій в громадських місцях, в тому числі в аеропортах і на зупинках.

Як повідомили опитані фахівці, застосовувати для підзарядки смартфона USB-входи в громадських просторах небезпечно. Зараз такі зарядні станції можна знайти й в аеропортах, і на вокзалах, і в автобусах, і в торгово-розважальних центрах.

За словами представника компанії Group-IB, в стандартних USB-кабелях знаходиться чотири проводи: два для передачі даних, один для подачі струму і ще один – «нуль».

Для зарядки достатньо двох останніх, а дроти даних і зовсім не повинні використовуватися.

 

Однак є ймовірність, що зловмисники почнуть вбудовувати в кабель для зарядки або сам зарядний пристрій спеціальний девайс.

 

Так вони зможуть отримати доступ до даних.

Поки такий вид атаки швидше концепт. Але експерт Лабораторії практичного аналізу захищеності компанії «Інфосистеми Джет» вважає, що встановити в зарядні станції додаткове обладнання для взаємодії з телефоном можуть самі фірми, які надають послугу.

Фахівці з Avast теж вказали, що через порти USB на зарядних станціях інформація передається, так само як і на комп’ютер. При наявності вразливостей в програмному забезпеченні USB смартфона хакери можуть отримати контроль над підключеним пристроєм.

В цілому, експерти рекомендують користувачам уникати громадських станцій для зарядки телефонів або ж вибирати на апараті опцію «тільки зарядка». Ще один безпечний спосіб – під'єднати спочатку до зарядної станції павербанк, а до нього вже смартфон.

Джерело: ITsider

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень