ON-LINE

Люда стала Людвигом: дівчина з Рівненщини першою в Україні змінила стать? (ФОТО)

середа, 20 листопада 2019
Як це було зі слів Семаніва

Мирослава Семаніва на Рівненщині знають як провідного уролога. За свою 51-річну медичну кар’єру він провів 10 тисяч операцій.

Проте одну із них лікар пам’ятає до найменших подробиць, - пише видання "Вісник+К".

Батьки відреклися від дочки

- Це був 1985 рік, тоді я працював урологом у Рівненській обласній клінічній лікарні. Одного дня до мене в кабінет зайшла симпатична білявка, років шістнадцяти, і представилася Людвігом, в медичній картці якої писалося «Люда».

Сказала, що протягом кількох останніх років у неї дедалі сильніше проявляють­ся чоловічі повадки, що перестала хо­дити до школи, бо з неї там усі насміха­лися.

Дівчина була родом із села Володимирецького району. Заявила: хоче змінити стать і бути хлопцем, – прига­дує Мирослав Михайлович. – Мене така заява приголомшила.

 

Тоді про подібне ніхто навіть не говорив.

Став відмовляти дівчину від цієї ідеї. Казав, що шляху на­зад уже не буде. На що Люда випалила: «Якщо ви не візьметеся – повішуся! Я не буду жити в цій личині».

Кажу їй: «Ти ще раз усе зваж, якщо не передумаєш – приходь через півроку. А я за цей час ознайомлюся із потрібною літературою, обміркую, як його краще зробити, порад­жуся із колегами».

За шість місяців Люда таки з’яви­лася у кабінеті Мирослава Семаніва.

 

Заявила, що у селі вже оголосила себе Людвігом.

Крізь сльози розповіла, що батьки, боячись пересудів одно­сельців, відреклися від неї. Зрештою, взявши на себе відповідальність, лікар зважився на проведення операції зі зміни статі.

Огляд пацієнтки показав, що в неї немає нічого чоловічого, про­те явно вираженого жіночого – також. Коли ж зробили всі необхідні аналізи, побачили, що чоловічі гормони таки пе­реважають.

Мирослав Семанів. Чи може бути, що цей лікар із непоганими літературними здібностями -- все вигадує?
Чоловічий орган формував більше року

– Процес перетворення Люди у Людвіга тривав два роки. Я провів чотири великі операції та купу дрібних. Треба було позбутися усіх внутрішніх жіночих органів – матки та яєчників, згодом по­правити груди.

Найбільше намучився зі створенням основного чоловічого орга­на, формував його більше року.

 

Витяг­нув із живота яєчка, поставив їх у потрібне місце, решту формував із на­вколишніх тканин. Не надякуюся Гос­поду, що процес перетворення прой­шов без ускладнень.

Медицина на той час була безкоштовною, дістати необхідні ліки не було проблемою.

До речі, це перша операція зі зміни статі, яка робилася в Україні, – розповідає лікар. – Не меншої мороки завдала і юридична частина перевтілення. Як пояснити, що в один прекрасний мо­мент дівка стала парубком? Міліція мене добряче потягала, проте пас­порт Людвігу таки зробили.


Людвіг тепер має дружину

Після врегулювання питань із до­кументами Люда-Людвіг виїхала у Санкт-Петербург в Росію. Як скла­далося подальше життя хлопця, Мирослав Семанів навіть не здогадувався. Аж поки через три роки біля операційної не побачив білявих хлопця та дівчину.

Парубок звернувся до ме­дика: «Ви мене не впізнаєте? Я – Людвіг».

Мирослав Михайлович прига­дує, від радості ледве не знепритомнів. Дякувати Богу, із пацієнтом все було гаразд. Дівчина виявилася його дру­жиною. Вона прийшла подякувати ліка­рю за чоловіка.

– Нині Люда-Людвіг вже розміняв п’ятий десяток років. Коли знайомий їздив у Петербург, я просив його дізнатися про мого пацієнта. Тож він розповів, що Людвіг із дружиною живуть у злагоді. Щоправда, без дітей. Мабуть, не за­хотіли всиновлювати. З родичами він і досі не спілкується.

 

Рідні вважають, що Люда зганьбила їх на весь світ, – завершує Мирослав Семанів.

Марія МАРТИНЮК

Головне фото – ілюстративне.

Від Редакції Радіо Трек

Взагалі-то, Мирослав Семанів розповідає в цьому інтерв’ю про часи … СРСР.

Ми не можемо стверджувати, що в СРСР «сексу не було» і операцій зі зміни статі ніхто не робив, але…

Якщо Мирослав Семанів подібну операцію у 1985-му році дійсно проводив, то це могло робитися тільки за офіційним погодженням із лікарнею та, не виключено, що з Міністерством охорони здоров’я.

Признаємося, у нас все це викликає певні сумніви

 

Невже таке дійсно могло мати місце?

У Рівному за УРСР?

Костя Культреґер Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Зникла кішка

    В районі Тинного по вулиці Карпенко-Карого загубилася кішка Британка сіро-голубого...
  • Втрачено техпаспорт

    Втрачено техпаспорт на автомобіль FIAT FIORINO державний номер АВ1312 EI. Прохання...
  • Загублено чорну сумку

    В четвер, 2 липня, близько 16 години по вул. Макарова, 23, на зупинці громадського транспорту...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного