І великі, і маленькі. Шалений вибір новорічних дерев на Рівненщині (32 ФОТО)

Лісівники приготували до свят тисячі ялинок

Найбільшим попитом серед населення Рівненщини користуються новорічні ялинки у горщиках, адже їх можна потім висадити.

Базальтівське лісництво, що на Костопільщині, окрім таких, пропонує до новорічних свят понад 90 тисяч ялинок та сосен, які зрубують безпосередньо перед продажем, а також вони проходять перевірку на рівень радіації.

Нині стрімко зростає кількість активістів, які проти вирубки ялинок. От що з цього приводу говорить директор музею лісу Петро Івашенюта:

Справа в тому, що частина ялинок, які ми вирощуємо, вирощуються спеціально для свят.

Вони ростуть під лінією електропередач, де заборонено вирощувати високі дерева. Маленька ялинка може там рости.

 

Коли у ґрунті не ростуть дерева, він заражається шкідниками для лісу, тому лісівники спеціально використовують цю площу.

Провідний інженер лісових культур Державного підприємства «Костопільське лісове господарство» Ольга Блонська стверджує, що вирубка молодих ялинок не приносить збитків господарству, а навпаки, якщо на 1 гектар посадити 5 тисяч ялинок, то за 30 років вони приносять прибутку стільки ж, як дорослий ліс, вік якого близько 70 років.

Щодо цін на новорічні дерева, то вони залишилися на рівні торішніх і залежать від висоти дерева.

До слова, кожне дерево з лісництва має бірку, яка свідчить про його легальне походження і тим самим зменшує можливість браконьєрства. Перед Новим роком діють рейдові групи за участю лісівників, екологів та поліції, які контролюють незаконну вирубку лісових насаджень.

 

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень