Лідер Китаю відхилив пропозицію Байдена про особисту зустріч. Що це означає? (ВІДЕО)
Президент США тепер каже, що «це неправда»
Сам факт такої телефонної розмови, яка відбулася 09 вересня і тривала 90 хвилин не заперечує ніхто. Білий Дім повідомляє про неї на своєму сайті.
В офіційній заяві є, зокрема, фраза:
«Ця дискусія, як пояснив президент Байден, стала частиною постійних зусиль Сполучених Штатів щодо відповідального управління конкуренцією між США та КНР.
Президент Байден підкреслив постійний інтерес Сполучених Штатів до миру, стабільності та процвітання в Індо-Тихоокеанському регіоні та у всьому світі, і обидва лідери обговорили відповідальність обох держав за те, щоб конкуренція не перетворилася на конфлікт».
Тим часом Financial Times (FT) процитувала неназвані джерела, поінформовані про сам зміст та перебіг 90-хвилиної розмови між двома лідерами.
Джерела стверджують, що:
Сі Цзіньпін не прийняв пропозицію Байдена про особисту зустріч «лицем до лиця» і замість цього наполіг на тому, щоби Вашингтон змінив саму тональність своїх заяв щодо Пекіна.
Мовляв, без зміни загальної атмосфери стосунків особиста зустріч двох лідерів не має смислу.
Після оприлюднення цих даних, радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що такий переказ не є точним відображенням розмови під час телефонних переговорів.
Однак джерела, з кола осіб поінформованих про дзвінок та суть розмови, підтвердили FT, що попереднє повідомлення було точним.
Натомість Reuters посилається на інше джерело в Білому Домі, яке дає дещо інший виклад подій.
Воно припускає, що
«Сі Цзіньпін, очевидно, натякнув, що в першу чергу необхідно поліпшити сам тон й атмосферу відносин, а вже потім говорити про особисту зустріч».
Цікаво, що сам Байден, відповідаючи вчора на пряме запитання журналістів, чи розчарований він тим, що Сі Цзіньпін не захотів з ним зустрічатися, відповів:
«Це неправда»
При цьому посольство Китаю в США вказану ситуацію журналістам не коментує:
Радіо Трек: НОВИНИ