![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Сьогодні – День батарейок
Сьогодні, 18 лютого, у світі відзначають День батарейок. Започаткували його честь італійського фізика і винахідника електричної батареї Алессандро Вольта.
У сучасному світі батарейки використовують майже всюди. Без них не працюють пульти від телевізорів чи кондиціонерів, музичні дитячі іграшки, ліхтарики, деякі комп’ютерні миші та зубні щітки.
Використані батарейки важливо правильно утилізувати, аби не завдати шкоди навколишньому середовищу. Найчастіше батарейки утилізують у Румунії або Польщі.
У багатьох магазинах або у місцях великого скупчення людей можна знайти спеціальні контейнери для збору використаних батарейок.
Де у Рівному є такі контейнери:
Економістка КАТП-1728 Світлана Білик розповіла:
– На цей рік з міського бюджету на утилізацію використаних батарейок виділили 106 тис. 200 грн. Ми зробили розрахунок і нині триває робота з проведення тендеру на визначення виконавця, який забере рівненські батарейки на утилізацію.
Торік 1513 кг рівненських батарейок забрала одна з київських фірм. Утилізовували батарейки у Румунії.
Варто зауважити, що у всеукраїнських мережах магазинів та заправок, які самостійно платять за утилізацію, здавати батарейки просять в обмеженій кількості.
– Утилізація батарейок не безплатна, тому мережі не мають можливості накопичувати використані батарейки у великій кількості. Тож є обмеження – до 50 батарейок за візит. Просимо його поважати, аби люди могли здавати свої батарейки, – розповіла менеджерка громадської організації «Батарейки збираймося» Христина Говоруха.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК