КРОВ — життя: на Рівненщині будуть банки крові, а до донорів приїжджатимуть виїзні бригади (ФОТО)

Це дозволить виготовляти якісніші компоненти крові

На Рівненщині триває реформа служби крові. 

Стратегію розвитку Національної системи крові Кабмін ухвалив ще у 2019 році. Через недоліки роботи районних відділень трансфузіології вирішили забір крові у донорів проводити лише у Рівному або кваліфікованою виїзною бригадою у населених пунктах області, говорить головний лікар Рівненського центру служби крові Ліна Михальчук:

Головний лікар Рівненського центру служби крові Ліна Михальчук

У 2015 році в Україні працювали європейські експерти, які виявили низку недоліків.

 

Зокрема, недостатні інфекційна та імунологічна безпека, а також нестабільне забезпечення пацієнтів компонентами і препаратами крові.

 

Менш якісні компоненти крові виготовляли через те, що так звані станції переливання не були забезпечені необхідним обладнанням для тестування та зберігання крові.

Щоб пацієнти були гарантовано забезпечені компонентами крові, по області працюватимуть банки крові. У кожному районі моніторитимуть, яку кількість крові необхідно мати в запасі для їхніх медзакладів і кому необхідно замовляти біоматеріал з Рівненського центру служби крові.

Ліна Михальчук зауважила, що такий центр крові вже створили у Володимирці.

Виїзна бригада приїжджатиме зі своїм матеріалом і з холодильним обладнанням. Кров зможуть забирати не лише у лікарнях, а навіть і на якихось підприємствах. 

Щодо фінансування, то наразі кошти на харчування донорам та енергоносії для Рівненського центру служби крові надійшли з медичної субвенції.

Який принцип фінансування буде у 2021 році - ще невідомо, однак НСЗУ грошей за кров не платить.

 

Відшкодовують нам кошти лікарні. Ми даємо їм компоненти крові стільки, як вони замовляють, — повідомила Ліна Михальчук.

[media=204235][media=204236]

До слова, через пандемію коронавірусу кількість донорів відчутно скоротилася, тому рівнян, які не мають ознак респіраторних захворювань, закликають прийти на донацію.

Наразі, зауважила Ліна Михальчук, є гостра потреба у I та II групах крові з позитивним резусом.

Що не варто робити перед здачею крові?

За день до здачі крові після 18 години потрібно дотримуватися жорсткої дієти.

Можна: крупи, відварені на воді, м’ясо, рибу відварну, огірок. Важливо, щоб їжа була не гострою, не солоною, не кислою.
 

Обмеження: молоко, жирне, смажене, зернятка, банани, помідори, яйця. Недопустимо, щоб донор після шостої години вечора вживав ці продукти.

Алкоголь не можна вживати за два дні до процедури. Якщо людина курить, то тільки через дві години можна здавати кров. Якщо людина приймає препарати, які розріджують кров, то є рекомендація за дві доби перед здачею не вживати. Після прийому антибіотиків кров можна здавати через 2 тижні. Якщо людина хворіла на грип чи коронавірус, то потрібно мати при собі негативний результат ПЛР-тесту і через місяць можна здавати кров.

Важливим є те, що кров усіх донорів обов'язково перевіряють на кілька видів інфекцій.

 

Серед них — і ВІЛ.

 

Осіб, у яких сумнівний аналіз, скеровують у Рівненський центр громадського здоров'я, а їхню кров утилізовують.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень