Кожна п’ята лисиця заражена на Рівненщині: Сказ стрімко поширюється

Інфекція вражає всі види тварин

На Рівненщині цього року різко зросла кількість випадків сказу. З початку 2025-го в області підтвердили 72 випадки — на 15 більше, ніж торік.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби області Олександр Костюк. Пише Суспільне.

За даними служби, станом на 19 листопада сказ виявили у 44 котів, 16 собак, п’яти корів, а також по одному випадку у норки, куниці та білки.

Особливо тривожна ситуація з лисицями: серед 212 відстріляних тварин знайшли 41 позитивний випадок.

- Можна зробити висновок, що кожна п’ята лисиця, яка бігає по області, є хворою на сказ, — зазначив Костюк.

Найбільше випадків реєструють у Рівненському районі, зростання фіксується в Сарненському та Вараському. Натомість у Дубенському районі захворюваність дещо зменшилася.

Проблемною залишається територія колишнього Гощанського району через велику кількість хворих лисиць, які заражають свійських тварин.

Перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області Олександр Костюк

Вакцинація

Фахівці щороку роблять понад 200 тисяч щеплень домашнім тваринам. Цього року вже вакцинували більш як 180 тисяч котів і собак.

- У проблемних пунктах вакцинували понад 2,5 тисячі сільськогосподарських тварин… На сьогодні у нас є достатня кількість вакцини… яка є безплатною, — повідомив Костюк.

Що робити при контакті з хворою твариною

Він наголошує, що помітивши дику тварину на подвір’ї, слід тримати дистанцію.

- Якщо тварина вкусила людину, потрібно промити місце укусу… Після того негайно звернутися до медичної установи, — пояснив посадовець.

Якщо вкусила домашня тварина, її рекомендують ізолювати для 15-денного ветеринарного нагляду.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Середа Дарина

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень