Кожна 56-та перевірена корова на Рівненщині - з лейкозом: чи п'ємо їхнє молоко

Лейкоз - це хронічне інфекційне захворювання

Держпродспоживслужба області перевірила торік майже 56 тисяч корів області і у близько 1 тисячі виявила лейкоз.

А у фермерському господарстві у селі Країв Рівненського району хворими були аж 16 корів (їх відправили на забій і після цього господарство припинило існування).

Детальніше Радіо Трек розповів начальник відділу Держпродспоживслужби Рівненщини Володимир Новосад:

Ця проблема існує в нас в області десятки років. Раніше щороку ми виявляли до 2 тисяч випадків недуги. Тепер – близько 1 тисячі.

 

Найбільше лейкозу фіксується у північних районах, які зазнали впливу радіації внаслідок аварії на ЧАЕС: Вараському і Сарненському.

 

У південних районах спостерігаються лише поодинокі випадки недуги. Як правило, це у корів, завезених із північних районів.

За словами Володимира Новосада, у південні райони хворі тварини потрапляють через недобросовісних скупників худоби. Люди здають їм корів на забій, а ті натомість тварин перепродують в інший район. 

Тому ми наголошуємо громадянам на сходах сіл, що перед купівлею худоби тварину потрібно перевірити на цю недугу. Це можна зробити у будь-якій держлабораторії ветеринарної медицини. 

Лейкоз може становити небезпеку у стаді

Корови можуть заражатися лейкозом одна від одної при випасанні в одному стаді:

Приміром, йшла одна корова і поранилася об осоку. Там лишилася її кров. За нею йшла інша тварина і теж порізалася тією ж осокою. Так відбулося зараження.

 

Тому ми дивуємося, що селяни дозволяють випас у стаді хворої тварини.

 

Також інфекцію можуть розносити кровосисні комахи: комарі, мошка.

 

А лікування худоби від лейкозу чи вакцини нема, - каже Володимир Новосад.

Чи передається лейкоз від худоби людині?

На питання, чи передається лейкоз і людині, Володимир Новосад відповідає так:

Є різні думки вчених з цього приводу. Лейкоз - це хронічне інфекційне захворювання пухлинної природи. Характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів - селезінки, кісткового мозку - і утворенням у них пухлин.

 

Воно не проявляється відразу після зараження. Тому не можна дати однозначну відповідь.

Чи можна їсти м'ясо і пити молоко від корів з лейкозом?

А чи можна споживати м’ясо і молоко хворої худоби? Володимир Новосад каже:

Ми рекомендуємо хворих тварин відправляти на забій. У забійному цеху є ветеринар, який стежить за тим, щоб у м’ясну продукцію не потрапляло м’ясо хворих тварин з патологічними змінами. Туші таких тварин знищують. 

 

Щодо молока, то у пункти його приймання ми надаємо списки людей з хворими коровами і молока від їхніх тварин там не приймають.

 

Але після кип’ятіння чи пастеризації вірус лейкозу у ньому гине.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень