Комаровський розповів, що робити, аби мінімізувати вплив війни на дітей
Адаптацію до нової реальності батьки повинні починати з себе
Мільйони українських батьків запитують, як війна впливає на психіку дітей та як їх убезпечити від негативного впливу.
Війну українські діти переживають по-різному. Вони ховаються в бомбосховищах й відчувають брак харчів, інші живуть у відносно спокійних регіонах, проте щодня їх уроки перериваються сигналом «тривога». Є й дітки, які виїхали з мамами за кордон, і не розуміють, чому вони так далеко від рідних, а є ті, хто втратив рідних, свій будинок і загалом все місто.
За словами педіатра Євгена Комаровського, добре, якщо діти мають можливість ходити до садочка чи школи, спілкуватися з дітьми, які нічого не знають про війну. Це дозволяє вийти за межі світу, де триває війна.
Але якою б серйозною не була ситуація, поведінка дітей завжди пов'язана з поведінкою дорослих, які поруч із ними.
Якщо дорослі травмовані, перебувають у депресії, якщо життя батьків - це лише телевізор і новини про війну, тоді діти перебувають у цій же парадигмі та не можуть вийти з неї, - пояснив Комаровський.
За словами лікаря, війна загалом - явище не унікальне, адже у світі вони точаться постійно. Тож у сучасній педагогіці та психології є протоколи допомоги таким дітям.
Я розумію, що після війни зобов'язаний вчити батьків, як привести дітей у норму. Інше питання, що спочатку потрібно привести в норму маму й тата цих дітей, - підкреслив лікар.
Джерело: РБК - Україна
Радіо Трек: НОВИНИ