Колекційні монети в Україні: як знайти «скарб» у своєму гаманці

Ви здивуєтеся, але серед звичайного дріб'язку може бути чимало монеток, які коштують величезних грошей

В Україні стає все більш популярною нумізматика. Цінні монети активно продаються на аукціонах, за деякі з них «мисливці» за рідкісними екземплярами віддають великі суми. Однак не всі знають, які монети зараз шукають колекціонери і як правильно визначити цінність монет.

У цій статті ви дізнаєтеся, які колекційні монети цінуються і чому 1 копійка може коштувати десятки тисяч гривень.

Як називаються передня і задня частина монет

Перш ніж дізнатися, які монети є цінними, важливо знати основні особливості монет. Так, будь-яка монетка має:

  • Аверс - лицьова частина;
  • Реверс - частина монети, на якій зображений герб країни, 
  • Гурт - ребро або бічна частина монети.

Які монети України цінуються серед нумізматів

Колекціонери вважають особливо цінними монети номіналом в 1-2 копійки, які були викарбувані в 1992 році. Партія монет того року була виготовлена з певними особливостями. Саме рідкісний брак робить копійки настільки цінними. Крім цього, в 1992 році було викарбувано обмежену кількість монет, а тому зустріти такі копійки можна досить рідко.

Наприклад, не так давно на аукціонах з'явилася 1 копійка 1992 року, яка за каталогом нумізматів отримала класифікацію 1.35 АА.

 

Нумізмати зробили чимало ставок, в результаті за монету віддали понад 17 тисяч гривень.

 

Крім цього, серед інших лотів «промайнули» і 2 копійки такого ж року карбування.

 

Передбачалося, що монета є «хуліганкою», за неї колекціонери віддали 48 тисяч гривень.

Але не тільки 1 і 2 копійки є колекційними. В Україні також шукають 10, 25 і 50 копійок, які були викарбувані в 1992 році. Серед таких монет особливо цінуються «англійські карбованки» - монетки з так званим «втиснутим» тризубом на «опуклому щиті».

Цей брак є наслідком помилки, яку допустили під час створення ескізу монет.

 

Автори ескізу випадково затемнили загальний фон монети і зробили темним сам тризуб.

 

Тому при карбуванні монета отримала незвичайний малюнок. 

Наприклад, за 10 копійок 1992 року на аукціонах готові віддати близько 17 тисяч гривень. Спочатку нумізмати «добили» ставки до 10 тисяч, але аукціон продовжився і з'явилися колекціонери, які готові віддати за лот набагато більше. А 25 копійок такого ж року карбування нумізмати віддають понад 7 тисяч грн. Також на аукціонах можна зустріти і 50 копійок 1992 року. Такі монети скуповували по 10 тисяч гривень.

Не менш цінними є монети номіналом в 1 гривню, викарбувані в 1992 році. За такі екземпляри нумізмати готові віддати навіть 80 тисяч грн.

Також варто звертати увагу на 2 копійки з датою карбування від 1993 року, на 1, 5 і 10 копійок, які були випущені в 1994 році.

 

Не менш цінними можуть виявитися 25 копійок і 1 гривня 1995 року карбування, а також 1, 2, 5 і 50 копійок, випущених в 1996 році. 

Після 2000 року, коли в Україні почали карбувати нові монети, з'явилося чимало цікавих екземплярів. Нумізмати радять звертати увагу на 5, 10, 25 і 50, викарбуваних у 2001 році, а також на 2, 25 і 50 копійок 2003 року. Також варто уважно розглядати монету номіналом в 1 гривню, яка була викарбувана у 2008 році.

Як ще можна розпізнати цінні та колекційні монети

Переглядаючи дріб'язок в гаманці або перебираючи скарбничку, уважно оглядайте кожну монетку. Ви можете помітити унікальний брак, який зробить прості копійки неймовірно прибутковими. 

Так, вивчайте гурт. Гладке ребро монети та відсутність зарубок може говорити про цінність екземпляра. Перевіряйте дрібниця магнітом. Якщо монетка магнітиться, вона може коштувати чимало грошей. Не менш цінними є «перевертні» - монети зі зрушеним малюнком.

Приміром, 1 гривня, на якій аверс і реверс нанесені з поворотом на 180 градусів, може принести своєму щасливому власнику 15 тисяч гривень.

Бувають і інші особливості й рідкісні дефекти. Так, за монету номіналом в 50 копійок, яка отримала два аверси та залишилася без реверсу, власник оцінив у 5 тисяч 100 гривень.

Де продати цінні монети в Україні

Існує чимало аукціонів і тематичних інтернет-спільнот, де нумізмати активно обговорюють незвичайні лоти і продають рідкісні монети. Варто уважно вивчити сайт, перевірте його на сумлінність і будьте гранично обережні, адже шахраї є скрізь. Не повідомляйте нікому дані про свою банківську карту (CVV-код і термін її дії).

Так що сміливо шукайте «скарб» у своїх гаманцях і скарбничках. Серед дріб'язку можуть загубитися дійсно цінні монетки.

Джерело: УНІАН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень