ON-LINE

Колапс із похованнями завтра може статися у Рівному

середа, 14 березня 2018
Суддя Денисюк підтвердив, що проблема є

Скандальні зміни до КПК, які не залишають у спокої суспільство, дивують навіть суддів.

Загалом вони стосуються багатьох аспектів роботи судово-правоохоронної системи, однак дещо не омине і пересічних громадян, у яких стається трагедія. Бо змінюють порядок процедури поховання, навіть при природній смерті.

Судді тепер матимуть розглядати клопотання правоохоронців на проведення розтину, а раніше це все відбувалося автоматично, пояснює головний суддя Рівненського міського суду Петро Денисюк:

 

 

- Підставою для розтину експерту повинна бути ухвала слідчого судді або доручення, що доручає провести такий розтин і дати заключення. Якщо раніше суди до цього відношення ніякого не мали, лише, коли насильницька смерть, вбивство, тощо, де було обов’язковим проведення експертизи, то зараз зробили для всіх. Людина навіть в лікарні лікувалася, помирає, і лікарі теж викликатимуть, бо експерт має дати заключення по причині смерті, інакше не буде хоронити. Ви можете собі уявити скільки людей буде знаходитися…по-перше, у нас навіть немає умов, де їх зберігати.

 

На розгляд клопотання слідчому судді дається 5 днів – пише закон. Але, якщо так станеться, каже Петро Денисюк, звичайно ці справи розглядатимуть першочергово. Невідомо, що робити у вихідні і святкові дні, бо суди - не оперативний орган.

До прикладу, торік на Рівненщині зареєстровано понад 1 800 смертей, у Рівному – 800, це приблизно 2-3 смерті на день.

І якщо завтра Верховна Рада таки ухвалить правки до КПК, усі ці випадки проходитимуть через суд, що раніше відбулося без його участі. 

Слідкуй за нашими новинами у  Telegram  

Ілона Радзівіл Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Билень

    Сьогодні, близько 15:00 години, поблизу бізнес-центру готелю «Мир» було...
  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
  • Знайдено посвідчення водія

    Знайдено посвідчення водія, видане на прізвище Корецький Артем.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного