Колапс із похованнями завтра може статися у Рівному

Суддя Денисюк підтвердив, що проблема є

Скандальні зміни до КПК, які не залишають у спокої суспільство, дивують навіть суддів.

Загалом вони стосуються багатьох аспектів роботи судово-правоохоронної системи, однак дещо не омине і пересічних громадян, у яких стається трагедія. Бо змінюють порядок процедури поховання, навіть при природній смерті.

Судді тепер матимуть розглядати клопотання правоохоронців на проведення розтину, а раніше це все відбувалося автоматично, пояснює головний суддя Рівненського міського суду Петро Денисюк:

 

 

- Підставою для розтину експерту повинна бути ухвала слідчого судді або доручення, що доручає провести такий розтин і дати заключення. Якщо раніше суди до цього відношення ніякого не мали, лише, коли насильницька смерть, вбивство, тощо, де було обов’язковим проведення експертизи, то зараз зробили для всіх. Людина навіть в лікарні лікувалася, помирає, і лікарі теж викликатимуть, бо експерт має дати заключення по причині смерті, інакше не буде хоронити. Ви можете собі уявити скільки людей буде знаходитися…по-перше, у нас навіть немає умов, де їх зберігати.

 

На розгляд клопотання слідчому судді дається 5 днів – пише закон. Але, якщо так станеться, каже Петро Денисюк, звичайно ці справи розглядатимуть першочергово. Невідомо, що робити у вихідні і святкові дні, бо суди - не оперативний орган.

До прикладу, торік на Рівненщині зареєстровано понад 1 800 смертей, у Рівному – 800, це приблизно 2-3 смерті на день.

І якщо завтра Верховна Рада таки ухвалить правки до КПК, усі ці випадки проходитимуть через суд, що раніше відбулося без його участі. 

Слідкуй за нашими новинами у  Telegram  

Ілона Радзівіл Радіо Трек

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень