Княже поховання на городі знайшли селяни на Рівненщині (ВІДЕО)

Декілька років знахідка просто лежала в траві

Скрін з відео

У селі Заріцьк, що за 29 кілометрів від Рівного, місцеві жителів під час оранки знайшли декілька кам'яних плит.

Історики встановили, що знайдені величезні брили часів пізнього середньовіччя, повідомляє ТСН. Кам'яній плиті щонайменше 7 століть.

Скрін з відео

На момент 12-13 століття, про яке ми говоримо, такі поховання – це свідчення того, що похована людина мала неймовірний авторитет. Тепер Заріцьк – це черговий маркер нашої держави. В саркофагах, які складалися з кам'яних плит, ховали найвищу знать Київської Русі. Це в першу чергу поховання князів, - розповів історик Олександр Алфьоров. 

Мешканці села розповіли, що плити виорали ще кілька років тому. Їх відсунули з городу у траву, аби не заважали. Місцеві навіть не могли подумати, що знахідка має таку цінність. 

Восени на місці, де селяни знайшли плити, науковці планують організувати розкопки. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень