Кінець дистанційки: заява міністра освіти. Чи варто хвилюватися біженцям за кордоном?
Важлива заява Оксена Лісового
Міністр в інтерв’ю для Освіторія назвав найбільші травми української освіти.
Найбільшими, як ви кажете, «травмами» української освіти сьогодні є зупинка реформи Нової української школи, стан вищої освіти і невідповідність освіти ринку праці.
Болісними є й інфраструктурні питання. Зокрема, облаштування укриттів. Тому із термінового — маємо негайно вирішити проблему фінансування освітньої субвенції на їх облаштування.
Окремо серед проблемних питань Оксен Лісовий виділив онлайн навчання:
Навчання в онлайні протягом тривалого часу позбавляє підлітків живого спілкування, ми ризикуємо отримати покоління молоді, яка не соціалізувалася і не сформувала цілу низку м’яких навичок.
Тому наше завдання — якомога швидше повернути дітей до шкіл там, де дозволяє безпекова ситуація.
Головний освітянин країни звернув увагу на інший момент.
Офлайн-навчання також має вплив на економіку: якщо школа працює в місті чи селі, то батьки залишаються там і розвивають громаду. Школа, що якісно працює, — важливий чинник розвитку регіонів.
Як держава боротиметься за повернення учнів з-за кордону?
Зараз маємо дві крайності: або втрачаємо зв’язок з учнем/ученицею, і він/вона просто випадає з поля нашого зору, навчається в місцевій школі, перестає опановувати українську програму. Або дитина навчається і в місцевій школі (бо законодавства країн, як правило, зобов’язують батьків до цього), і паралельно — за українською програмою, - каже міністр.
У результаті діти колосально перевантажені.
Ми маємо розробити алгоритм зарахування академічних результатів дітей з тих шкіл, де навчаються українські школярі, за всіма універсальними предметами. Я вкотре повторюю: ми можемо довіряти європейській, американській, канадській освіті в математичній, природничих та інших дисциплінах. Єдине, що ми маємо зберегти, це історія України, українська мова та література.
Радіо Трек: НОВИНИ