Хрущовки можуть визнати непридатними: кардинальні зміни, які передбачає новий Житловий кодекс 

 Крім того, й на службове житло можна більше не претендувати 

В Україні розробили новий Житловий кодекс, який обіцяє спростити вирішення житлових питань і знизити корупцію. Проте деякі експерти застерігають, що оновлений документ може звузити права громадян на власне житло.

Чинний Житловий кодекс був ухвалений ще у 1983 році, коли країна жила за радянськими нормами. Відтоді все змінилося, окрім цього документа. Формально він досі гарантує безоплатне житло, що призводить до довжелезних черг, які можуть тягнутися десятиліттями. При цьому порядок розподілу квартир часто залишається непрозорим.

Основні нововведення

Головна зміна, яку пропонує новий Житловий кодекс, – створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи. Це дозволить:

  • Вести повний облік житлового фонду.

  • Контролювати житловий стан громадян.

  • Зробити процес розподілу житла прозорим та справедливим.

Також влада планує масштабне будівництво соціального житла, яким розпоряджатимуться місцеві громади. Це має допомогти внутрішньо переміщеним особам та малозабезпеченим сім’ям отримати дах над головою.

Потенційні ризики

Попри позитивні зміни, у новому Житловому кодексі є суперечливі моменти:

  • Службове житло залишиться власністю роботодавця. Його не можна буде приватизувати, а після звільнення мешканців виселятимуть.

  • Що буде з родиною померлого працівника? Закон поки не дає чіткої відповіді.

  • Мінімальні вимоги до якості житла. Якщо будинок визнають непридатним для проживання, мешканців виселять, надавши лише тимчасовий притулок.

  • Ризик знесення старого житла. Це може створити лазівку для забудовників, які прагнуть отримати земельні ділянки в центрі міст. А більшість міст у центрі забудована хрущовками, які можуть легко віддати під знос. 

Новий Житловий кодекс має потенціал зробити житлову політику більш прозорою та ефективною. Водночас певні норми можуть викликати соціальне невдоволення, особливо серед тих, хто мешкає у службових квартирах або у старих будинках. Як саме нові правила вплинуть на українців, стане зрозуміло після їхнього остаточного ухвалення та реалізації.

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень