«Христос ся рождає» чи «народився»? Як правильно українською вітатися на Різдво?

Існує кілька великих свят у році, коли українці вітаються одне з одним за допомогою спеціальних формулювань. І одне з таких свят – це Різдво, яке настане уже 25 грудня.

OBOZ.UA розбирався, як правильно вітатись у різдвяні дні і як відповідати на таке привітання українською мовою. 

Христос народився! – Славімо його!

Саме такими є традиційні привітання та відповідь на нього у різдвяні дні. Той, хто вітається першим, каже: «Христос народився!», вшановуючи тим самим свято Різдва. У відповідь потрібно сказати: «Славімо його!». Це буде подякою за звістку про свято і гідною відповіддю.

Також часом можна почути привітання у формі: «Христос ся рождає!». У такому формулюванні немає помилки. Використання зворотного суфіксу -ся- перед основним дієсловом характерне для західних регіонів України і є однією з регіональних норм української мови.

А от казати «Христос ся рождається!» не дуже правильно. Адже тут суфікс -ся- вживається два рази. Таке формулювання є тавтологією.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Анна Карпець

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень