

Але важливо, аби збіглися кілька чинників
За певних умов зима в Україні може минути і без відключень світла, про які постійно попереджають українців. Або принаймні обмеження будуть дуже мінімальними, вважає в.о. голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт.
Якщо температура повітря буде на рівні близько 0 градусів або вищою, то відключень світла не буде. Відключення можливі у разі, якщо мороз буде -10-15 градусів. Обмеження можуть бути до 1-1,5 тис. МВт, що відповідає одній черзі графіків погодинних відключень.
Якщо протягом трьох днів мороз буде від -10 до -15 градусів, то обмеження можуть становити до 2-2,5 тис. МВт, що відповідає двом чергам графіків погодинних відключень (у цьому випадку світла не буде 8 годин на добу), - порахували в Укренерго.
Олексій Брехт наголосив, що «Укренерго» розробляє низку заходів, спрямованих на те, щоб при необхідності компенсувати майбутньої зими можливий дефіцит електроенергії.
Так, до зими 2024-2025 років планують відновити 1 ГВт потужностей теплової генерації, до кінця грудня 2024 року запровадити до 500 МВт розподіленої генерації, а також збільшити імпорт електроенергії та використовувати аварійну допомогу з країн ЄС.
Але у цьому прогнозі не згадують про можливі чергові обстріли російських військ по енергетичній інфраструктурі. Експерти неодноразово попереджали, що у разі нових ударів по енергетичним об'єктам, відключення світла можуть бути дуже тривалими.
Моніторингова місія ООН з прав людини говорить про те, що взимку в Україні електрику відключатимуть від 4 до 18 годин на добу. Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук прогнозує, що в Україні взимку 2024-2025 років за оптимістичним сценарієм світла у квартирах українців може не бути до 12 години на добу, а за песимістичним сценарієм – до 20 годин на добу.
Міністр енергетики Герман Галущенко раніше заявив, що зараз важко передбачити тривалість відключень світла в Україні взимку 2024-2025 років. Найскладніша ситуація буде, якщо окупанти завдаватимуть масованих ударів по енергетичній інфраструктурі Україні.
Джерело: today.ua
Радіо Трек: НОВИНИ
Щастя ніколи не буде: ці чоловічі й жіночі імена несумісні в коханні
Стосується всіх, хто має банківську картку: з 1 серпня запровадять нововведення
«Ці регіони залишаться в окупації на роки»: мольфар засмутив пророцтвом
Який стаж і зарплату треба мати, щоб було 11 000 гривень пенсії
Правила нарахування комуналки зміняться: що українці побачать у своїх платіжках
Відомий перелік світлофорів Рівного, які зможуть працювати 10 годин, якщо не буде світла
Що робити, якщо застрягли у ліфті і кабіна почала падати: Порядок дій
Пралка може стати в нагоді навіть без світла: несподіваний лайфхак на випадок відключень
Коли в Україні припинять відключати світло за графіками
Домашка при свічках: у трьох чергах світла не буде двічі на добу (ГРАФІК ВІДКЛЮЧЕНЬ)
На вулиці Дубенській зaгублено aвтомобільний номер ВК2916ВО. Він може бути в рaйон AЗС WOG.
У Рівному на перехресті вулиць Дубенської та Соборної знайдено ключі. Вони випали у хлопчика на самокаті (9–11 років, яскрава футболка). Власників просимо звернутись за номером: 063 712 36 57 — Олександра
Загублені ключі від автівки «Мерседес» знайшли у районі Південному. Про знахідку Радіо Трек повідомили наші слухачі. На дзвінок власника пропажі чекають за тел. +380975786798