Готуйтеся! Восени на нас чекає дев'ятий вал COVID-19, - відомий інфекціоніст Менжуліна (ФОТО)

«Буде третя й четверта і 15-та хвилі» (с)

Кількість хворих на коронавірус в Україні зростатиме, восени мікс COVID -19 та сезонного грипу може викликати «дев’ятий вал» захворюваності. Наразі не існує «золотого поєднання» ліків, яке б дало стовідсотковий позитивний результат під час лікування хворих на коронавірус. І все ж світ продовжує експериментувати.

Про це під час ефіру на телеканалі Obozrevatel TV розповіла лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна, передають Патріоти України.

– І міністр охорони здоров’я, і київський міський голова говорять про те, що можуть запровадити жорсткіші умови карантину. А чи не пізно? Адже ми бачимо, що щодня кількість виявлених випадків збільшується.

– Чи не пізно, чи не рано… А буде хтось дотримуватися? Люди не хочуть сприймати реальність, вони не хочуть надягати маски нормально – не кудись там на лоба або на підборіддя, а нормально, щоб був закритий і рот, і ніс.

Люди хочуть жити так, як вони жили до того, вони хочуть відпочивати, вони як їздили, так і продовжують їздити… Тому в мене риторичне питання: коли ми, пересічне населення, схаменемося й будемо ставитися до цього відповідально?

– Якщо так розвиватиметься ситуація, чи не можемо мати наступної п’ятниці, скажімо, 2 тисячі випадків за добу?

– Щось прогнозувати дуже важко, і тим паче називати якісь цифри. Захворюваність зростає. Випадки різні. Є випадки легкого перебігу, люди перебувають вдома на самоізоляції й виліковуються без наслідків. А є випадки заплутані, до яких приєднуються інші інфекційні захворювання, сезонні захворювання.

Тому я не можу сказати, буде 2 тисячі або 3 тисячі. Я констатую факт: захворювання є, воно від нас нікуди не поділося.

– Чи можна цю кількість, яку ми фіксуємо, назвати другою хвилею чи це, можливо, aftershock , як це називають англійською, від першої хвилі?

– Це буде і друга, і третя, і п’ятнадцята хвилі. Ці цифри залежать від кількох складових – зокрема, скількох сьогодні протестовано осіб, скількох сьогодні госпіталізовано.

Це не хвилі, це вже статистика, яка є. І вона сьогодні одна, завтра інша. Просто кількість констатованих випадків захворювання.

 

А хвиля… Восени нам теж треба задуматися над тим, що приєднається і сезонний грип. Тому там вже буде не хвиля – там вже буде дев’ятий вал.

– Чи можна зараз спрогнозувати, як людський організм сприйматиме і коронавірус, і сезонний грип. Наскільки це може збільшити смертність, наскільки ускладнити перебіг двох цих хвороб?

– Це два респіраторних вірусних захворювання, одне жорстокіше за інше. Обидва вони вражають дихальну систему, серцево-судинну систему. До того ж вони обидва високопатогенні. Тому, коли в організмі людини виходить такий мікс, прогнози можуть бути дуже важкі.

Дійсно, в такому разі цей мікс буде значно важче переноситися людьми.

– Що в такому разі робити? Адже ми розуміємо, що зовнішні симптоми в обох цих інфекцій дуже схожі. Чи можна прогнозувати, що тестування на коронавірус восени збільшиться в рази, адже люди, щоб перестрахуватися, грип у них чи коронавірус, більше звертатимуться до лікарів. Чи вистачить нам тестів?

– Не можу відповісти. Це залежатиме від того, як буде прогнозуватися статистика, які закупівлі будуть проводитися тощо. Чи ми самі вироблятимемо тест-системи, чи частково це буде допомога з інших країн. Не знаю. Але те, що кількість збільшиться, це однозначно.

Треба чітко зрозуміти, з яким інфекційним захворюванням ми зіткнулися. Якщо у разі грипу в нас є специфічне лікування, противірусний препарат, і ми можемо завчасно врятувати людину, одразу даючи той препарат, який діє на вірус грипу, то у випадку з коронавірусною інфекцією йде ціла комбінація лікарських препаратів задля того, щоб врятувати людину.
 

Так, кількість зростатиме, завдяки цьому і статистика буде зростати. Ми будемо виявляти все більше й більше випадків або таких, як перенесені захворювання коронавірусної інфекції, або таких, як є зараз.

– Які шанси, що до кінця року винайдуть ліки чи, можливо, вакцину від коронавірусу? Вже зараз ми бачимо, що декілька країн світу розробляють їх і тестують у пришвидшеному темпі. Чи будуть до того часу якісь напрацювання? Можливо, певні препарати надійдуть навіть до продажу?

– Можливо все. Це залежить від інтелектуальних потужностей країн, які розроблюють вакцину, це залежить від фармакологічних компаній, які домовляться між собою за ціну. Все залежить від швидкості виробництва і розповсюдженості по світу. Але наразі ми не маємо навіть стовідсоткових випробуваних моделей. Є тільки експериментальна частина.

Процес складний. До кінця року залишається не так уже й багато часу. Навіть країни-флагмани, які винаходять вакцину, насамперед будуть вакцинувати своє населення.

– Чи є зараз ліки, які полегшують перебіг цієї хвороби? Не будемо робити рекламу цьому препарату, але він свого часу був озвучений у МОЗ і зник з аптек. Тепер у Штатах говорять, що препарат, який використовували для поліпшення ерекції, теж дещо покращував перебіг хвороби.

– Різні групи препаратів іноді поводять себе по-іншому. У ліків є певні властивості, і ці властивості за коронавірусної інфекції, наприклад, проявляються по-новому. Тобто ми не розраховували, що ця молекула так себе поведе щодо вірусної інфекції. Наприклад, вона допомагає людині й дозволяє лікарям якось вплинути на вірус або на інший патогенетичний ланцюжок.

Зараз дуже багато ліків використовується – і антибактеріальних препаратів, і противірусних препаратів. Постійно, щодня весь світ міксує фармакологію, яка є в наявності, для того щоб винайти схему, яка допоможе.

– Чи є якесь золоте поєднання?

– Немає золотого поєднання, на жаль, тому це велике поле для творчості лікарів і всього світу – підібрати, поєднати. У когось препарат працює, у когось він взагалі ніяк себе не проявляє. У когось алергічна реакція на цей препарат, у когось вірус в організмі поводить себе зовсім по-іншому. У когось було невелике висипання – і все, а хтось лежить із важкою формою пневмонії. Тому дуже важко підібрати якесь стандартне лікування. Воно більш рекомендоване.

– За майже пів року боротьби з коронавірусом у світі чи можете ви сказати, що ця форма COVID-19 буде вже назавжди? У цій тезі я посилаюсь на головного епідеміолога США, який і зробив таку заяву – що викорінити коронавірус людству поки що не вдасться.

– Ні, не вдасться. І інші захворювання не вдасться. Це властивості вірусної інфекції. Є пік її циркуляції серед населення, потім є певний спад, вірус мутує, вірус стає слабкіший або, навпаки, набирає нових властивостей і через деякий час може повернутися.

Циркуляція вірусних захворювань майже постійна. Хто є основним хазяїном вірусу, хто є переносником – або звірі, або люди. Так, він живе, співіснує з нами, допоки не набере нових властивостей.

– Цикл коронавірусу вже відомий, чи поки що мало часу минуло?

– Дуже мало часу минуло. Ми навіть стовідсотково не можемо визначити клінічну картину проявів.

Щодня є щось нове. Сказати про його поведінку можна лише спираючись на всю родину коронавірусів і гіпотетично зробити певні висновки. Як він себе поведе, ми дізнаємося, але згодом.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Більше оголошень