Гострий дефіцит: яких кадрів Україні бракує найбільше

Рівень безробіття впав на 19%

Рівень безробіття в Україні знизився. Проти 21,1% у 2022 році, зараз він становить 19%, каже міністерка економіки Юлія Свириденко. На деякі спеціальності попит значно перевищує пропозицію.

Особливо потрібними в найближчі кілька років будуть фахівці дошкільних закладів та закладів середньої та вищої освіти, матеріалознавці, механіки, металурги, енергетичні, електричні та лісові інженери, фахівці з харчових технологій, біотехнологи та технологи з хімії, гідротехніки, фахівці з цивільної безпеки, військові фахівці, спеціалісти з транспорту.

Зараз найбільший попит на робітничі спеціальності: бармени, прибиральники, охоронці, баристи, комплектувальники. Також максимально потрібні маркетологи, логісти, лікарі, ветеринарні лікарі, фармацевти, проджект-менеджери, викладачі, фахівці у військовій галузі.

Середня заробітна плата в Україні зросла на 500 грн і зараз становить 17,5 тис. грн. Найвищий заробіток – традиційно у Київській області (19,3 тис. грн). В Одеській та Львівській областях середня зарплата складає 17,5 тис. грн.

Аналітики зауважили, що вітчизняному ринку праці притаманні позитивні тренди. Однак подальші перспективи повністю залежатимуть від успіхів ЗСУ.

Джерело: Урядовий Кур'єр 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень