Гепатит C: Як мешканцям Рівненщини не захворіти та як розпізнати хворобу, як не вдалося вберегтися

Про що варто пам’ятати

Понад пів сотні випадків захворювань гепатитом C торік виявили на Рівненщині. У 12-х захворілих діагностувати гострий вірусний гепатит, а у 43-х – хронічний.

Найбільше захворілих на Дубенщині, у Вараші, на Сарненщині, у Рівненському районі та в Рівному, повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Гепатит – це небезпечна для життя інфекція печінки. Хвороба може протікати як у легкій формі, так і призводити до тяжкого довічного захворювання, серед якого цироз печінки та рак.

Оскільки ефективної вакцини проти гепатиту C на сьогодні немає, то важливо уникнути зараження. Найчастіше гепатит передається через нестерильне медичне обладнання,  зокрема шприци, а також під час переливання крові та продуктів крові, які не пройшла скринінг на ГС.

Вірус гепатиту C також може передаватися від інфікованої матері дитині, при статевих зносинах, що супроводжуються контактом з кров'ю (наприклад, в осіб з декількома статевими партнерами або чоловіків, які вступають у статеві зв'язки з чоловіками). При цьому варто зауважити, що гепатит C не передається через грудне молоко, харчові продукти, воду, при обіймах, поцілунках або спільному прийманні їжі та напоїв з інфікованою особою.

Тривалість інкубаційного періоду гепатиту C – від двох тижнів до шести місяців.

Приблизно 80% випадків первинна інфекція протікає безсимптомно. У хворих з гострим перебігом хвороби є висока температура, стомлюваність, втрата апетиту, нудота, блювання, болі в ділянці черевної порожнини, потемніння сечі, світлий кал, болі в суглобах і жовтяниця.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

У маршрутці занйшли документи Катерини Ільчук

У маршрутці №57 знайдено пакет документів виданих на прізвище Катерини Ільчук. Власниця може звертатися  за номером

Більше оголошень