Епоха дешевої їжі минула: В усьому світі аномально дорожчають продукти

Відома причина

Через кліматичні аномалії у багатьох країнах світу стрімко зростають ціни на харчі. Подекуди ціни злітають на десятки, а іноді й на сотні відсотків лише за кілька тижнів.

Наприклад, у Великій Британії ціна на картоплю зросла на 22% лише за два місяці після надмірно вологої зими. В Індії спека підняла вартість цибулі на 89%, а у Південній Кореї літня спека зробила капусту дорожчою на 70%.

 

У США в листопаді 2022 року овочі подорожчали на 80% через посуху в Каліфорнії та Аризоні. У Японії рис зріс у ціні на 48%, а в Китаї – овочі на 30%. Посуха й спека в Гані спричинили стрибок світових цін на какао на рекордні 280%, що відчули споживачі у Великій Британії та ЄС.

Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник зауважив, що епоха дешевої їжі минула. І це відбулося це тільки в України.

В нас цього року ціни ростуть не лише через війну, додаються ще дефіцит робочої сили, проблеми з логістикою та погода, яка дедалі частіше зриває цілі сезони.  

ПОДОРОЖЧАЄ І ХЛІБ?

Цьогорічний врожай пшениці буде найнижчим за останні 10 років — попереджає голова Союзу українського селянства Іван Томич. Весняні заморозки, повені та град знищили десятки тисяч гектарів посівів, особливо в південних областях.

Це напряму вплине на ціни:

  • Хліб — у середньому +25% вже цього року. Найгірша врожайність серед усіх культур — у пшениці.
  • Олія — зростання очікується в серпні, в сезон консервації, через різке збільшення попиту.
  • Овочі — восени ціни можуть перевищити минулорічні через нестачу робочих рук і погодні катаклізми.

Джерело: Oboz.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень