Епілепсія! Рівнянам про домедичну допомогу людині під час нападу

Як діяти, що б не нашкодити?

Користувачів соцмережі Фейсбук спантеличив прикрий випадок, коли в одному з розважальних закладів Рівного жінка впала на ковзанці з симптомами, схожими на епілепсію. Домедичну допомогу їй надавав чоловік, який став свідком падіння і нападу у жінки.

Про те, як правильно діяти в такій ситуації, нам розповів керівник станції екстреної допомоги міста Рівного Валерій Ковальчук:

Якщо людина впала - чи це в черзі, чи це на вулиці, чи на катку, будь-де. Були короткочасні судоми, як правило прикушений язик і трішки піна з рота йде.

 

Таку людину в першу чергу - і це основна допомога – повернути на бік, бо може запасти язик і притиснути до тієї поверхні, на якій лежить людина.

 

Проходять судоми, то тоді можна підняти і запитати, можливо в неї в кишені є ліки, які вона зазвичай приймає в таких випадках.

Валерій Ковальчук також спростував необхідність накривати чорною тканиною людину, у якої почалися судоми. Це все він назвав людськими забобонами, які не мають ніякого наукового підґрунтя.

До слова, керівник станції екстреної допомоги також зазначив, що жінка, яка впала на ковзанці 1 січня - жива, і того ж дня поїхала додому.

Про прикрий випадок ми писали раніше тут

Стежте за новинами на сторінках Радіо Трек у Facebook та Telegram  

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Більше оголошень