Експерти протестували п'ять видів какао: які марки пройшли перевірку

Який какао-порошок вибрати, щоб був смачний і безпечний?

За результатами тесту не всі зразки виявилися "на висоті". Також читайте, що таке алкалізований порошок і від чого залежить його колір, наявність осаду в чашці.

У тестуванні було 5 марок какао-порошку з пониженим вмістом жиру:

  1. Добрик
  2. Мрія
  3. Україна
  4. Еко
  5. Dr.Oetker

При купівлі какао-порошку потрібно звертати увагу на три параметри:

Жирність. Какао буває звичайне (з 20% жиру і вище) і з пониженим вмістом жиру (нижче 20% жиру, зазвичай 10-11%). Кількість ліпідів впливає на вартість продукту, його калорійність і смак.

Чим більше жирів, тим продукт коштує дорожче і включає більше калорій, але зате його смак більш насичений, маслянистий.

Колір. Продукт в одних виробників темно-коричневий, у інших - досить світлий. Колір какао-порошку з вмістом жиру не завжди пов'язаний. Це залежить від способу і параметрів його виробництва. В ході подрібнення порошку за рахунок тертя температура в його масі підвищується. Частинки починають плавитися.

Якщо охолодження продукту проводити повільно, при звичайній кімнатній температурі, то він вийде бляклого, сіруватого відтінку. Щоб товар вийшов гарний, насичено-коричневий, його відразу після подрібнення потрібно охолоджувати повітрям температурою не вище 10-12 градусів.

Розчинність в воді. Любителі какао помічають, що продукція однієї торгової марки дає осад на дні чашки, причому утворюється дуже швидко. У деяких видів частинки осідають повільніше. Чим дрібніший порошок і чим він однорідніший, тим повільніше буде осідати. Ще один спосіб отримати більш стійку суспензію - це обробити какао-порошок лугом або водою. У цьому випадку протягом двох і навіть більше хвилин розшарування напою не буде відбуватися.

Такий оброблений лугом какао-порошок називається алкалізований.

Тестування

 

До упаковки товару у експертів зауважень не було, до маркування - зовсім небагато.

У продукції Dr.Oetker, "Шоколадна фабрика Україна" і "Еко" не вказана країна походження сировини. З інших зразків "Добрик" вказали Малайзію, а "Мрія" - Гану.

Лабораторні дослідження

У лабораторії какао-порошок перевірили по 4 показниках:

Вміст теоброміну. Це алкалоїд, що входить до складу продукту. Його дія схожа на кофеїн, теобромін тонізує. Його повинно бути близько 2%. Цей показник експерти використовували для того, щоб з'ясувати, чи не розбавлений продукт сторонніми елементами. В межах тесту кількість цього з'єднання в перевірених зразках склало від 1,44% у "Еко" до 1,85% у Dr.Oetker, що дозволяє зробити висновок про справжність товару.

Вологість. Порошок з какао-бобів, якщо погано висушений, почне пліснявіти. Нормою є не більше 7,5% вологості. За цим параметром зауважень не виявилося.

Масова частка золи. Це свого роду показник "чистоти" продукту, наявності в ньому домішок оболонок бобів. Її кількість не повинна перевищувати 0,2%. В одному зразку золи було більше - 0,47%.

За таку невідповідність нормі ДСТУ 4391 марці "Еко" загальна оцінка була знижена. Інші зразки відповідали нормі.

Вміст кадмію. Це важкий метал, який в разі перевищення допустимої дози негативно впливає на здоров'я. У какао-порошку його не повинно бути більше 0,5 мг / кг.

Впритул до цієї цифри наблизилися, але все ж не перевищили її, продукти "Добрик" (0,47мг / кг) і "Мрія" (0,49 мг/кг).

Органолептична оцінка

У сухому вигляді продукт повинен являти собою однорідний "пил" коричневого кольору (від світлого до темного відтінку), але ніяк не блідо-сірий. Аромат - виражений, характерний. 

Більшість протестованих зразків показали себе на "добре" при перевірці смакових властивостей, "задовільно" на цьому етапі тільки у марки "Мрія".

Ціна і якість

За ціною за 100 г, то найдоступніша вартість у какао-порошку "Еко" - 19,91 грн. Але у нього найнижча оцінка з протестованих зразків - "погано" через невідповідність нормам за фізико-хімічними показниками. Найдорожчий в тесті імпортний продукт Dr.Oetker: 100 г обійдеться в 34,92 грн.

У Dr.Oetker, а також какао "Добрик", "Шоколадна фабрика Україна" загальна оцінка - "добре". Ще один зразок - марка "Мрія", отримала оцінку "задовільно".

Джерело: ТЕСТ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Вікторія Левчук

Вікторія Левчук

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Більше оголошень