Дуже тривожний сигнал. У Дніпрі під Києвом розплодилися дивні створіння (ФОТО)

Незабаром будуть і в Усті?..

Pectinatella magnifica. Фото ілюстративне, з мережі
Pectinatella magnifica. Фото ілюстративне, з мережі

Українським рибалкам все частіше потрапляють на гачки екзотичні риби. А у Дніпрі під Києвом знайшли й зовсім невідомі українцям желеподібні створіння, схожі на затонулі кавуни.

Це – мохуватка чудова або Pectinatella magnifica.

Про дивне створіння розповів «Вечірньому Києву» директор Інституту гідробіології, член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор Сергій Афанасьєв.

Каже, мохуватку вперше виявили і дослідили торік у Дніпрі біля села Осещина Вишгородського району. За словами біолога, вона потрапила до нас із дельти Дунаю, найімовірніше, на риболовецькому спорядженні.

– Її статобласти (зародки) своїми гачками дуже легко чіпляються за риболовні плетені шнури та неопреновий одяг.

 

Мохуватка чудова або Pectinatella magnifica – це колонія організмів, які утворюють величезні желеподібні кулі, вагою до 6 кг. Минулого року люди знайшли ці дивні «кавуни» на мілководді під Києвом. Мохуватка родом із Північної Америки. В Європу вона потрапила з баластними водами наприкінці XIX ст., до речі, саме під час третьої пандемії чуми. В останні десятиріччя мохуватка активно розширює свій ареал, вторгаючись швидкими темпами на нові території, – пояснює біолог.

За його словами, розвитку цього інвазійного виду сприяє помітне потепління клімату, маловоддя та зростання органічного забруднення води.

–  Те, що мохуватка вперше дала помітний спалах чисельності у Дніпрі – дуже тривожний сигнал, – наголошує професор.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень