Дух Різдва люди відчувають головою

Неочікувані відкриття зробили науковці з університету Копенгагена

Дух Різдва протягом століть був поширеним явищем і описується як почуття радості і ностальгії, змішаної з асоціаціями щасливого почуття, подарунками, чудовими запахами і різдвяними стравами. Тим не менш, автори дослідження підрахували, що "мільйони людей схильні до так званого показового різдвяного духу".

Аби з'ясувати, яку роль відіграє мозок у цій святковій атмосфері, вчені спробували знайти "Дух Різдва" у мозку за допомогою функціональної магніторезонансної томографії (фМРТ).

ФМРТ - сканування змін потоку крові в головному мозку людини, які виникають у відповідь на нейронну активність. У результаті фахівці можуть розглянути, які частини головного мозку задіяні в конкретному психічному процесі.

У дослідженні взяли участь 20 чоловік. 10 з яких щорічно святкували Різдво і дотримувалися всіх святкових традицій, ще 10 учасників переважно з того ж району проживання не відзначали це свято. Всі учасники були здорові, перед  експериментом не вживали алкоголь і їжу.

Кожен пройшов сканування під час перегляду 84 зображень новорічної, святкової тематики. Знімки мінялися кожні 2 секунди, і після 6 різдвяних картинок учасники бачили 6 зображень зі звичайного, повсякденного життя.

Після сканування всі учасники заповнювали анкети про свої різдвяні традиції та почуття, пов'язані з Різдвом.

Результати сканування були ретельно вивчені для виявлення специфічної для Різдва активності мозку і показали п'ять областей в головному мозку людини, які активізувалися біля різдвяної групи під час перегляду зображень зі святковою тематикою. Саме ці мозкові області пов'язані з духовністю, радістю, сентиментальними почуттями.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень