Друга фаза психологічної війни почалася. Як налаштуватися та коли чекати наступну фазу

19 день війни. Найважчі випробування навіть для підготовлених людей

19-й день війни, час коли чимало українців можуть відчувати, що вони занепадають духом. Якщо додати що у війну всі знервовані, виснажені, не мають нормального сну і загалом змінили чимало звичок, то цілком логічно, що й загальний дух «просідає», каже речник Офісу Президента Олексій Арестович.

Але боротися з таким відчуттям просто необхідно.

В чому проявляється 2-га фаза психологічної війни:

  • у зневірі,
  • розчаруванні,
  • у зневірі до перспективи перемоги, адекватності дій влади тощо.

 

Тут є 2 аспекти. Перший – інформаційно-психологічна операція супротивника, а другий – особиста психологічна війна.

Перший аспект

Ворог прагне розірвати зв'язок між народом і владою, щоб українці зневірились у здатності командування, у здатності влади адекватно оборонятися тощо. Зневіра – одна з головних цілей ворога.

Арестович пояснює, що  в мирний час в країні були недоліки. Але раніше з ними розбиралися, намагаються владнати й зараз. Ідеальних країн не існує, а тим паче тих, які ведуть війну. 

Численні помилки є, звісно, про них треба інформувати, на них треба реагувати. Ми їх збираємо, реагуємо. Але треба розуміти, що зробити так, щоб народ перестав вірити владі, а влада перестала вірити народу – це ціль, про яку наші вороги мріють.

 

 На війні все чорно-біле – ви або за, щоб вороги досягнули своєї цілі, або проти, – підкреслив Арестович.

Арестович запропонував, збирати інформацію про недоліки, й повідомляти про це хоч самого Арестовича. Наприклад тегати його у Facebook. Речник ОП запевнив, що й вище керівництво країни обов’язково реагуватиме.

Другий аспект

Не час наразі розслаблятися. Арестович запевняє, що наразі йдеться про вольовий конфлікт. В момент вибору лінії внутрішньої та зовнішньої поведінки в цей центр б'ють спеціалісти противника або та паразитарна частина людської душі, яка хоче, щоб людина просіла, розчарувалась, поплила.

Так, війна та випробування вимотують, і всі чекають, коли це все закінчиться. Але не час розкисати, адже далі буде 3 фаза і вона буде ще страшнішою. Вона обов'язково настане незалежно від досягнень на полі бою та результатів переговорів. Вона прийде навіть в тому випадку, якщо Росія вирішить раптово здатися та повернути нам усе, - пише Арестович.

Як з цим боротися

Вольовий конфлікт ми програємо тоді, коли вирішуємо повірити в новини раніше, ніж встигли їх перевірити. Коли з усіх версій можливих подій обираємо найгіршу, наприклад: «влада кинула Маріуполь» або «вони спеціально замовчують інформацію про полк Азов».

Кожного разу, коли ви вірите і розганяєте чорні версії, ви програли. Кожного разу коли ви не розігнали інформацію, а перевірили її й повірили в краще, ви виграли.

Ще один важливий момент – побутовий. Кожна перемога вкидає в кров гормони успіху. Тож попри ваш моральний стан важливо щодня планувати маленькі події – коли ви виконуєте ці контрольні точки, мозок зараховує це як успіх. А як тільки ви починаєте думати погано, вам теж починає бути погано. Не допускайте цього, адже ще буде дуже багато випробувань.

Головний закон піхоти – кожен помирає на самоті. Смерть – це завжди сам на сам. І смерть, горе, розруха, печаль, психологічний тиск – кожен повинен виграти цю війну віч-на-віч. Хоча ми всі тут, ми разом. Відчуйте, що всі ми разом і відчуваємо одні й ті ж проблеми. І хоч кожен помирає наодинці, підтримувати одне одного ми можемо разом. Відчуйте цю підтримку, – сказав речник ОП.

Наразі кожен з нас зараз поєднаний невидимими нитками й вибирає біле або чорне. Обирайте біле, турбуйтеся про інших, перемагайте внутрішню війну, як би важко не було. Адже буде ще важче.

Арестович прогнозує, що приблизно на 21 – 27 день війни почнеться третя фаза, яка буде ще важчою.

 Але пам'ятайте, що нас мільйони. І кожен з нас повинен обирати світле – і не один раз, а кожен раз, коли приходять сумніви, втома та тривога.

Джерело: 24 канал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень