До 440-річчя Острозької Біблії створили її цифрову копію та виклали у вільний доступ

Тепер кожен охочий зі свого комп'ютера матиме можливість переглянути книгу

Днями Острозька Біблія, яка є першим повним виданням канонічного біблійного тексту церковнослов’янською мовою, відсвяткувала своє 440-річчя.   

До цього дня працівники острозького музею книги та друкарства вирішили оцифрувати видання. Проскановану версію Біблії розмістили на сайті заповідника. Тепер кожен охочий має можливість переглянути цифровий примірник.

Оцифрування тривало близько трьох годин, бо це понад 1200 сторінок. Стільки ж тривав процес її оптимізації та «зшивання» у формат pdf.

 

Направду це не така складна робота. Ми з колегами зрозуміли, що багато чого могли б зробити самі, але маючи нагоду користуватись дорогою американською технікою, використали її, − розповів заступник директора з наукової роботи державного історико-культурного заповідника Острога Андрій Брижук виданню Читомо.

Цифрову версію Острозької Біблії згодом додадуть і до експозиції музею. Поряд із друкованою версією книги встановлять планшет, на якому можна буде більш детально ознайомитися з Біблією.

Ми подавались на грант House of Europe, але не змогли здобути його. Дуже сподіваємось, що Український культурний фонд наступного року врахує наш досвід роботи та надасть грант на наступні оцифрування, − додав Андрій Брижук.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Більше оголошень