До 100 тис. грн штрафу: за що масово карають українців?

В деяких випадках навіть можуть позбавити волі

В Україні передбачені багатотисячні штрафи за спалювання сухої трави, сміття, листя та іншої рослинності. В окремих випадках вони можуть перевищувати 100 тис. грн.

Так, спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності заборонено законом. Такі дії караються штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн.

 

Чому не можна палити листя й гілки?

Під час активного спалювання рослинних залишків із димом, який виділяється, у повітря вивільняється отруйна суміш, до її складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали, бензопірен (може викликати у людини рак) та ін. До речі, земляний покрив, на якому спалюють траву, відновлюється аж через 5-6 років.

Спалювання рослинності спричиняє забруднення ґрунтів, повітря та води, а також може призвести до займання пожежі в лісових зонах.

 

Як передбачені штрафи в Україні?

Штраф для посадових осіб становить 15-21 тис. грн. Однак цифри можуть збільшитися, якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та на території природно-заповідного фонду.

Найбільші штрафи – 90-150 тис. грн – виписують за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці. Якщо під час пожежі загинули люди, то можна отримати 2-5 років позбавлення волі.

Джерело: OBOZREATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень