Дивно, але геніально: навіщо наші бабусі кричали на яблуню і закопували цвяхи в корінні
Та що про це кажуть науковці
Раніше люди вірили, що єдиний спосіб повернути яблуні врожайність, — достатньо переконливо насварити її.
Дереву грозили сокирою і казали, що його неодмінно зрубають, якщо «не виправиться». Для більшого страху в кору забивали цвяхи або ж закопували цвяхи чи сокиру під яблунею. Тоді яблуня магічним чином знову починала давати плоди.
Насправді ж цьому є наукове пояснення.
Вплив заліза
Річ у тім, що яблуневі дерева інколи перестають давати урожай через дефіцит заліза. Тому, забиті в стовбур або закопані у корінні цвяхи живлять рослину цим елементом.
Це давній трюк, яким користувалися ще наші прадіди. Але так легко занести у дерево інфекцію, тому знезаразьте цвях, перш ніж забивати його.
Також цвях, що забивається, обов’язково повинен бути іржавим – саме іржа насичує рослину залізом. Найкраще це робити ранньою весною, поки не почався сокорух.
Що радить наука?
Науковці для підгодівлі рекомендують використовувати залізний купорос. Його ще називають сульфатом заліза або залізом сірчанокислим.
Препарат має дезінфікуючі та фунгіцидні властивості, має оздоровлюючий вплив на дерево та підтримує його імунітет.
Для поливу дерев готують розчин - 10 г сульфату заліза на 10 л теплої води.
Важливо! Розчин слід готувати тільки у пластиковій або керамічній ємності. При розмішуванні у металевому відрі відбудеться хімічна реакція.
Таким чином безпосередньо після поливу звичайною водою обробляють і самі дерева, і ґрунт під ними.
Також яблуні обприскують цим же розчином двічі на рік: навесні (до розпускання бруньок) і восени (після опадання листя).
Не використовуйте цей препарат одночасно з фосфоровмісними інсектицидами (карбофос, фуфанон, іскра м, інта-ц-м та інші), а також з речовинами лужної реакції і вапном.
Джерело: Майстерня садівника
Радіо Трек: НОВИНИ