

Зняти такі обмеження можна тільки особисто, при зверненні до ТЦК
В Україні значна кількість чоловіків віком від 25 до 60 років перебувають у розшуку районними Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Йдеться не про кримінальне переслідування, а про адміністративний розшук, який проводиться поліцією у зв’язку з порушенням правил військового обліку.
Головною метою розшуку є встановлення місцеперебування особи, яка ухиляється від виконання обов’язків військового обліку, та її доставлення до відповідного ТЦК для оформлення адміністративного протоколу. Це передбачає накладення штрафу, адже за чинним законодавством притягнення до відповідальності можливе лише за особистої присутності військовозобов’язаного.
Юридичною підставою для розшуку є порушення, визначені статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Вони стосуються невиконання вимог щодо військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1487, найпоширенішими підставами для звернення ТЦК до поліції є:
відсутність військовозобов’язаного за місцем реєстрації;
ненадання інформації про місце роботи або навчання;
ігнорування повістки, отриманої особисто, поштою чи через роботодавця;
ухилення від проходження військово-лікарської комісії;
невнесення актуальних даних до військово-облікової документації;
відмова від взяття на військовий облік;
ухилення від мобілізації.
При фіксації одного з цих порушень ТЦК звертається до Національної поліції, яка здійснює розшук і адміністративне затримання особи. Дані про таких громадян вносяться до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, що позначається відповідною відміткою в електронному військовому обліку.
Громадяни, які перебувають у розшуку, можуть бути затримані поліцією та доправлені до найближчого ТЦК. Там складається протокол про адміністративне правопорушення та накладається штраф. Також може бути проведена перевірка підстав для відстрочки від мобілізації та направлення на проходження медкомісії.
Крім того, військовозобов’язані, які перебувають у розшуку, не можуть бути офіційно заброньовані за підприємствами. Для тих, хто перебуває за кордоном, передбачено обмеження в отриманні чи продовженні паспортних документів.
Зняття з розшуку можливе лише після розгляду справи та накладення адміністративного штрафу. Це відбувається виключно за особистої присутності військовозобов’язаного. Віддалене зняття розшуку без проходження передбачених процедур неможливе.
Джерело: novyny.live
Радіо Трек: НОВИНИ
Українці масово здають валюту: що купують замість доларів і євро
ПриватБанк почне стягувати комісію за популярну послугу: за що клієнтам доведеться платити
Ощадбанк звернувся до українців, які отримали на картку «тисячу Зеленського»
Пристрасть у роботі – Овнам, нові ідеї – Стрільцям: гороскоп на 17 червня
Список покупців, яких відверто ненавидять працівники магазинів
Робота в ТЦК: кого з мобілізованих беруть і як влаштуватися
60 років більше – не межа для мобілізації: у Раді вирішили змінити вік тих, кого залучать до війська
Хто в Україні може отримати відстрочку від мобілізації в квітні? Назвали всі категорії
Бусифікації – не буде? Рада запроваджує кримінальну відповідальність для ТЦК і ВЛК
ТЦК посилилюють тиск: оголосити в розшук можуть навіть тих, хто не порушував правила
У Рівному на перехресті вулиць Дубенської та Соборної знайдено ключі. Вони випали у хлопчика на самокаті (9–11 років, яскрава футболка). Власників просимо звернутись за номером: 063 712 36 57 — Олександра
Загублені ключі від автівки «Мерседес» знайшли у районі Південному. Про знахідку Радіо Трек повідомили наші слухачі. На дзвінок власника пропажі чекають за тел. +380975786798
Напередодні ввечері близько 20:00 у районі ресторану Бармаки зник маленький песик породи мальтипу (вага приблизно 2,5 кг). Відкликається на кличку Бусинка. Прохання повернути за винагороду.