Дістануть й тих, хто за кордоном: які обмеження застосують щодо осіб, які у розшуку ТЦК

Зняти такі обмеження можна тільки особисто, при зверненні до ТЦК 

В Україні значна кількість чоловіків віком від 25 до 60 років перебувають у розшуку районними Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Йдеться не про кримінальне переслідування, а про адміністративний розшук, який проводиться поліцією у зв’язку з порушенням правил військового обліку.

Чому військовозобов’язаних оголошують у розшук?

Головною метою розшуку є встановлення місцеперебування особи, яка ухиляється від виконання обов’язків військового обліку, та її доставлення до відповідного ТЦК для оформлення адміністративного протоколу. Це передбачає накладення штрафу, адже за чинним законодавством притягнення до відповідальності можливе лише за особистої присутності військовозобов’язаного.

За які порушення можуть розшукувати військовозобов’язаних?

Юридичною підставою для розшуку є порушення, визначені статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Вони стосуються невиконання вимог щодо військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1487, найпоширенішими підставами для звернення ТЦК до поліції є:

  • відсутність військовозобов’язаного за місцем реєстрації;

  • ненадання інформації про місце роботи або навчання;

  • ігнорування повістки, отриманої особисто, поштою чи через роботодавця;

  • ухилення від проходження військово-лікарської комісії;

  • невнесення актуальних даних до військово-облікової документації;

  • відмова від взяття на військовий облік;

  • ухилення від мобілізації.

При фіксації одного з цих порушень ТЦК звертається до Національної поліції, яка здійснює розшук і адміністративне затримання особи. Дані про таких громадян вносяться до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, що позначається відповідною відміткою в електронному військовому обліку.

Наслідки розшуку

Громадяни, які перебувають у розшуку, можуть бути затримані поліцією та доправлені до найближчого ТЦК. Там складається протокол про адміністративне правопорушення та накладається штраф. Також може бути проведена перевірка підстав для відстрочки від мобілізації та направлення на проходження медкомісії.

Крім того, військовозобов’язані, які перебувають у розшуку, не можуть бути офіційно заброньовані за підприємствами. Для тих, хто перебуває за кордоном, передбачено обмеження в отриманні чи продовженні паспортних документів.

Як зняти статус розшуку?

Зняття з розшуку можливе лише після розгляду справи та накладення адміністративного штрафу. Це відбувається виключно за особистої присутності військовозобов’язаного. Віддалене зняття розшуку без проходження передбачених процедур неможливе.

Джерело: novyny.live

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень