Де у Рівному законно поховати загиблу домашню тварину (ФОТО)
Адже для цього мають діяти якісь санітарні норми й правила
У міському департаменті благоустрою та інфраструктури не можуть дати відповідь на запитання, де у Рівному поховати загиблу тварину. Пояснюють, що
у Рівному нема спеціально відведеної ділянки для поховання тварин.
Керівник департаменту Руслан Гудима розповів Радіо Трек:
У мене кладовище з тварин біля мого приватного будинку. Там поховані 2 рибки і 4 хом'ячки.
Але як бути, якщо помер 150-кілограмовий пес? Де його поховати?
Дивно, що над цим питанням не задумувалися у місті до мене і ніхто не займався його вирішенням.
Тож я доручив своїм працівникам подумати, що можна зробити. Гадаю, що ми разом із зоозахисниками розробимо якусь концепцію щодо цього.
Цікаво, що проблему поховання тварин у Рівному Радіо Трек порушувало ще у 2019 році. Однак, схоже ніхто з влади й не подумав зайнятися її вирішенням.
А тим часом рівняни ховають своїх померлих домашніх улюбленців у дворах будинків, у парках та скверах міста, вивозять у ліс. Оскільки не знають, як це зробити легально, переважно здійснюють поховання під покровом ночі.
Втім, у Рівному, виявляється, є приватна компанія, яка надає послуги з поховання тварин. Їх можна замовити у Домовій службі. Поховання проводять виключно у місці, яке вкаже власник тварини.
Ціна такої послуги залежить від багатьох факторів, але в середньому це близько 800 гривень
А як з похованням тварин в інших містах?
Актуальна ця проблема - не тільки для Рівного. Навіть у Києві - столиці держави - нема офіційного кладовища тварин, пише rubryka.com. І тут теж ховають домашніх улюбленців на стихійних хаотичних кладовищах. Ставлять пам'ятники на їхніх могилах. Подекуди дуже дорогих.
А оскільки є бажання витрачатися власників тварин на їхнє поховання, у столиці діє ціла індустрія відповідних ритуальних послуг.
Приміром, поховати домашнього улюбленця в землю коштує 1-4 тис. грн залежно від величини і ваги тварини.
Також у Києві надають послуги з кремації тварин. Приміром, це робить Державна лікарня ветмедицини. Але прах тварини власнику не віддає, оскільки тут нема індивідуальних кремацій. Індивідуальну можна замовити, хіба, у приватних фірм.
І коштує це від 450 до 3000 грн залежно від ваги тварини.
До речі, столичні фірми готові здійснювати кремацію тварин і з регіонів.
Обіцяють надіслати клієнту Новою поштою спеціальні холодильні камери для відправки тіла тварини у Київ і доставити вже заповнену камеру залізницею або за допомогою сервісу BlaBlaCar.
А у Харкові діє єдиний в Україні офіційний колумбарій для тварин (місце для поховання урн з прахом, — ред.). І сюди везуть ховати домашніх улюбленців з Києва, Дніпра, Кривого Рогу та інших населених пунктів. До речі, колумбарій працює у складі комунального підприємства міста «Центр поводження з тваринами».
Що про поховання тварин каже закон?
Хаотичне поховання тварин загрожує здоров’ю людей, адже токсичні продукти розкладання потрапляють у ґрунт та стічні води й отруюють людей.
Тому законодавчими нормами, пише zaborona.com, тварин передбачено ховати у спеціально відведених місцях.
Це має бути територія з нахилом у протилежну від поселень та водойм сторону.
Розташована не менш як за 300 метрів від громадських місць та рекреаційних зон.
Окрім цього, ні в якому разі вона не має бути на узбережжі водойми.
За порушення норм поховання передбачений штраф
від 340 до 1360 гривень.
Радіо Трек: НОВИНИ