Де не можна розміщувати ікони в домі: народні прикмети
Є два місця, де не можна вішати ікони
Жорстких правил, де можна, а де не можна розміщувати ікони, немає. Помістити їх можна в будь-якому приміщенні будинку: у вітальні, дитячій і навіть в кухні. Не забороняється тримати ікони і в спальні.
Єдині місця, де не можна поміщати ікони, це туалет і ванна
Якщо сім'я збирається за загальним столом на кухні, варто повісити там ікону Спасителя, оскільки до нього звернена подячна молитва за хліб насущний. Над входом в будинок зазвичай вивішують ікону Покрови Святої Богородиці.
Не слід розміщувати ікони і поряд з побутовою технікою, тому що молитва вимагає зосередженості, а ці предмети навіть у вимкненому стані можуть за звичкою залучати до себе ваш погляд, а, отже, і відволікати вас.
Не варто розміщувати ікони там, де ви зберігаєте косметику, книги світського змісту, іграшки і статуетки. Вони не повинні бути сусідами з постерами із зображенням співаків, артистів, спортсменів та інших відомих людей.
Не повинно бути поряд з іконами і репродукцій картин, навіть якщо вони релігійного змісту, а також фотографій.
Найкраще виділити для ікон окреме місце в квартирі і помістити їх на полицю або високий столик. Якщо є можливість, ідеально розташувати ікони в східному кутку квартири або будинку. Однак якщо такої можливості немає, в цьому немає нічого страшного.
Поличка з іконами повинна знаходитися на рівні очей або трохи вище. Перед іконами ставлять або вішають лампадку.
Дві центральні ікони Спасителя і Божої Матері, повинні розташовуватися вище інших ікон. Хоча це не стосується ікон Святої Трійці і Тайної Вечері. Якщо стояти обличчям до червоного кутка, то ікона Спасителя повинна знаходитися з правого боку, а Божої Матері - з лівої.
Нижче них або по сторонах можна помістити ікони близьких вам святих. Потім можна поставити іменні ікони святих, які вважаються покровителями членів вашої родини.
Іконостас і ікони можна прикрасити вишитими рушниками або живими квітами.
Радіо Трек: НОВИНИ