Ці 11 прізвищ вказують на те, що ваші пращури воювали під прапорами Польщі чи Османської імперії

 Польські та турецькі війська українців заносило і волею і неволею

Колаж: Телеграф

Українські прізвища несуть у собі генетичний код нації. Абсолютна більшість з них були утворені століття тому, і наразі й досі поширені. Деякі прізвиська, що згодом стали повноцінними прізвищами, давали з огляду на певні людські риси зовнішності чи характеру, тоді як інші могли «причепитися» до людини через її походження.

Деякі сучасні українські прізвища виникли через службу наших предків у польському й турецькому військах, куди волею чи неволею попадали окремі українці.

Про це у своїй роботі пише мовознавець Юліан Редько, передає видання «Телеграф».

  • Прізвище Посполітак генетично, мабуть, пов’язане з польським pospolitym ruszeniem, тобто загальним ополченням. Нині прізвище налічує 262 носії по всій країні.

Схожі прізвища: Посполіта, Посполіт, Посполітакі та Посполітаки.

  • Прізвище Ритаровський однозначно пов'язане з відомими в історії польськими рейтарами — важкоозброєними вершниками, що на відміну від попередників-списоносців вели бій вогнепальною зброєю.

Нині в Україні всього носії цього прізвища, що робить його одним з найбільш унікальних для нашої країни. При цьому, прізвища часто зустрічається серед Шляхти Речі Посполитої.

  • Турецькі за походженням прізвища Чавс і Чаус означали службу посильного або султанського служку. Нині в Україні 80 носіїв першого та 1876 другого.
  • Від назви «яничар» виникло прізвище Янчаренко та Янчар. 

Щоправда, і перше і друге, дуже і дуже малорозповсюджені нині. Так, носіїв прізвища Янчаренко всього 26, а Янчар — 121.

  • Є також схоже на попередні два прізвища — Янчарук. Налічує 87 носіїв у сучасній Україні.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень