Чи завжди потрібні пробіотики при лікуванні антибіотиками? Лікар Сільковський пояснив

Каже, що не завжди

Люди, які займаються самолікуванням, часто просять в аптеці хороші антибіотики і до них - хороші пробіотики, щоб зберегти нормальну мікрофлору в організмі.

Поза увагою залишається те, що антибіотик і пробіотик - антагоністи. Один вбиває усіх чутливих мікробів, в тому числі нормальних, що завжди живуть в організмі. Інший - містить культури нормальної мікрофлори і мав би колонізувати їх знову, - пише рівненський лікар Павло Сільковський на своєму Facebook.

Для більш правильного розуміння процесу він наводить приклад: «Уявіть, що в хаті завелися миші і господар приніс кота, щоб їх виловити. Але при цьому паралельно випускає в хату домашніх хом'ячків. Що буде робити кіт? Ловити прудких мишей? А навіщо, якщо він може спокійно ловити хом'ячків?».

Антибіотик нейтралізує прийнятий пробіотик. Але це ще не все - він може витрачати свою силу на пробіотик замість того, щоб впливати на точку доступу, тобто на патогенну флору. А інфекція собі гулятиме далі. З поширенням по організму, викликаючи ускладнення, - пояснив лікар.

І резюмував: пробіотик може бути потрібен. Хоч і не так часто, як ми до того звикли. Але якщо і так, то після лікування антибіотиками, а не разом з ними. Щоб від витрачених на хороші антибіотики та пробіотики коштів була якась користь, а не ймовірна шкода.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень