Чи завжди потрібні пробіотики при лікуванні антибіотиками? Лікар Сільковський пояснив
Каже, що не завжди
Люди, які займаються самолікуванням, часто просять в аптеці хороші антибіотики і до них - хороші пробіотики, щоб зберегти нормальну мікрофлору в організмі.
Поза увагою залишається те, що антибіотик і пробіотик - антагоністи. Один вбиває усіх чутливих мікробів, в тому числі нормальних, що завжди живуть в організмі. Інший - містить культури нормальної мікрофлори і мав би колонізувати їх знову, - пише рівненський лікар Павло Сільковський на своєму Facebook.
Для більш правильного розуміння процесу він наводить приклад: «Уявіть, що в хаті завелися миші і господар приніс кота, щоб їх виловити. Але при цьому паралельно випускає в хату домашніх хом'ячків. Що буде робити кіт? Ловити прудких мишей? А навіщо, якщо він може спокійно ловити хом'ячків?».
Антибіотик нейтралізує прийнятий пробіотик. Але це ще не все - він може витрачати свою силу на пробіотик замість того, щоб впливати на точку доступу, тобто на патогенну флору. А інфекція собі гулятиме далі. З поширенням по організму, викликаючи ускладнення, - пояснив лікар.
І резюмував: пробіотик може бути потрібен. Хоч і не так часто, як ми до того звикли. Але якщо і так, то після лікування антибіотиками, а не разом з ними. Щоб від витрачених на хороші антибіотики та пробіотики коштів була якась користь, а не ймовірна шкода.
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ