Чи справді на Рівненщині вирощуватимуть арахіс

Експеримент щодо акліматизації теплолюбних рослин проводять у Шубкові

Подив багатьох рівнян сьогодні викликало повідомлення у мережі про те, що в області почали вирощувати арахіс. Аби з’ясувати, чи справді це так, ми звернулися до Інституту сільського господарства західного Полісся НААН України.

За словами заступника директора інституту Людмили Лукащук, арахіс і справді посіяли, проте це не вирощування у промислових масштабах, а лише експеримент, аби побачити, чи здатні теплолюбні рослини в умовах зміни клімату рости у невластивих для себе широтах.

У нас є молодий науковий співробітник, ми йому доручили, щоб він зібрав колекцію теплолюбних культур. Просто побачити, чи можна їх акліматизувати для вирощування у нашій зоні. Традиційні культури, ті, що вирощуються в Україні, - соняшник, сорго, кукурудза… і він взяв арахіс посіяв. Там 2 м2  діляночка, скоріше всього ми тих бобів не зберемо через те, що сума ефективних температур  для арахісу більше 3000 градусів має бути, - каже Людмила Лукащук.

Тобто для арахісу температура повітря на Рівненщині надто низька. Втім, чи можна отримати ефективний врожай арахісу, стане відомо тільки восени. 

За словами Людмили Лукащук, більші перспективи Рівненщина має до вирощування горіху нут та сочевиці, адже вони менш вимогливі до температури. Зокрема саме питанням можливості вирощування нуту на Рівненщині найбільше цікавилися виробники, під час проведення «Дня поля». Отож, нут, арахіс і сочевицю у рамках пошукового експерименту висадили поруч із традиційним горохом, кукурудзою та соняшником, аби порівняти результати врожайності культур.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень