Чи допомагає гірчичник у лікуванні застуди

Не використовуйте цей засіб для дітей (с)


Зазвичай гірчичник ставили через нежить, кашель і біль у горлі. Однак на заході від гірчичників відмовилися кількадесят років тому. 

А от в Україні їх досі широко застосовують й продають їх чи не в кожній аптеці, пише ексочільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Проте користі від них жодної немає. Гірчичники навіть небезпечні, вважає Супрун.

Кажуть, що на початку першого століття нашої ери грекам прописували гірчичники від усіх можливих недуг, а римляни використовували мелене гірчичне насіння, щоб виготовити мазь від укусів змій та скорпіонів.

 

З кожним новим століттям гірчичники ставали дедалі популярнішими.

 

Наприкінці XIX— початку XX століття гірчичники стали дуже популярним засобом першої лінії захисту від травм і хвороб, як у лікарів, так і в звичайних людей. Особливо в сільській чи ізольованій місцевості. 

Завдяки пекучим властивостям гірчиці, люди вважали, що вона може "прогріти" внутрішні органи.  Начебто гірчиця допомагає посилити кровообіг й тим самим зменшити біль, запалення чи вилікувати інші неприємні симптоми.

 

Та річ у тім, що почервоніння шкіри й тепло, які людина відчуває на тих ділянках тіла, де перебуває чи нещодавно був гірчичник, ще не означають, що там щось "прогрівається".

 

Цього замало, аби посилити кровообіг чи якимось іншим чином втрутитися в роботу внутрішніх органів. Опік на шкірі від гірчичника — це лише опік на шкірі.

Найчастіше гірчичники накладали й накладають на ділянки грудей чи спини, борючись таким чином із захворюваннями дихальних шляхів.

 

Іноді гірчичники кладуть також на ступні ніг чи просто засипають суху гірчицю в шкарпетки, сподіваючись таким чином знову ж таки "прогріти" організм й "вигнати" хворобу. 

Рідше, але теж застосовують гірчичники при болях у спині й артриті, накладаючи на ділянку тіла, де відчувається біль. Однак все це є марним витрачанням часу та зусиль.

 

Донині не існує переконливих доказів, що гірчичники приносять користь. Натомість є низка доказів іншої сторони застосування гірчичників — це опіки.

Насіння гірчиці містить сполуку синігрін — саме вона надає цей пекучий смак, заради якого ми додаємо гірчицю в хотдоги чи холодець.

 

При змішуванні з водою синігрін розпадається і утворює аліл ізотіоціанат.  Саме він спричиняє теплі відчуття на шкірі. А також подразнює її, а, якщо залишити його там надовго — спричинює опіки.

Якщо все ж хочете поставити гірчичник — тримайте його не довше 15 хвилин, радить Супрун. 

Не використовуйте цей засіб для маленьких дітей — в них дуже чутлива шкіра і вони не можуть чітко сказати, що їм боляче.  Також гірчичники не можна використовувати, якщо є будь-які пошкодження на шкірі.

Обирайте ті способи лікування застуди й грипу, які дійсно довели свою ефективність. Серед них немає гірчичників.  Також там немає розтирання спиртом, дихання над картоплею, чарок з міцними напоями, закутування у різноманітні ковдри, щоб "пропотіти", свічок з інтерферонами, сиропів від кашлю та антибіотиків. 

При застудах або грипі найкращий спосіб допомогти організму — полегшити симптоми. 

Ані гірчичники, ані гори пігулок, ані ударні дози вітаміну С не є кращим вибором, аніж ці прості поради: відпочинок, свіже повітря в домі, здорове харчування, достатнє пиття і жарознижувальні засоби, якщо є висока температура. 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Людмила Шуляка-Владика

Людмила Шуляка-Владика

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Більше оголошень