У МОЗ України прокоментували ситуацію з радіоактивним молоком на Рівненщині

Ситуація набирає обертів

Раніше ми писали, що поліщуки на ринках області продають радіоактивне молоко.

Ось що про цю ситуацію Укрінформу розповів лікар з радіаційної гігієни Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України Андрій Білоник:

Такі дослідження проводять постійно і перевищення знаходять кожного року в одних й тих самих продуктах. Найперше це, звичайно, продукти лісового господарства - чорниця і гриби, а також молоко. Ані в м’ясі, ані в картоплі, ані в зерні ніяких перевищень вже давно не виявляється. Це відбувається з року в рік в одних і тих самих населених пунктах, які відносяться до Чорнобильської зони.

Водночас він наголосив, що в Україні діють значно жорсткіші, ніж в країнах ЄС, вимоги до допустимої концентрації радіоактивних речовин в продуктах:

Є річ, про яку ніхто не говорить. Це допустимі рівні забрудненості радіонуклідами по молоку, які є в Україні - 100 Бк/кг. Це досить жорсткі норми, в той же час в ЄС допускають і 370 Бк/кг, і навіть вище. І велику кількість молока, яке в Україні визнають активним, не вживають. Але у країни ЄС таке молоко можуть ввозити - Австрія закуповує, Польща та Прибалтика закуповують наше молоко і переробляють на йогурти. За європейськими нормами такий рівень допустимий, а за нашими – ні.

Нагадаємо, раніше голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа заявив, що навіть у найгірших пробах молока в найбільш уражених радіацією населених пунктах України вміст радіонуклідів вдвічі менший за допустимі норми в ЄС.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень