Чверть населення України – курці

Українці викурили 65 мільярдів цигарок. Експерти називають тютюнопаління причиною зростання смертності населення

За минулий рік українці не стали палити менше, незважаючи на попереджувальні заходи.

Про це на презентації результатів дослідження Київського міжнародного інституту соціології розповів керівник правління ГО «Центр громадянського представництва «Життя» Андрій Скипальський, повідомляє «Українська правда. Життя» з посиланням на «Укрінформ».

«Уперше за останні роки в Україні не зменшилася поширеність куріння та не зменшилося споживання сигарет навіть на фоні гіперінфляції, економічної кризи та зниження рівня доходів громадян», – сказав Скіпальський.

Так, за даними дослідження, кількість курців в Україні у 2015 році порівняно з 2014 роком залишилася на тому ж рівні – 24% населення країни, серед яких 42% становлять чоловіки, 9% – жінки.

За словами експерта, це пояснюється перш за все тим, що у 2015 році влада не реалізувала жодного ефективного заходу, який би посилив контроль над тютюном.

Тим часом лікарі прямою чи опосередкованою причиною зростання смертності населення називають саме тютюнопаління.

Цю тенденцію відмітила, зокрема, кандидат медичних наук, експерт з охорони громадського здоров'я Тетяна Адрєєва, зазначивши, що попереджувальні графічні зображення на пачках цигарок використовуються нерівномірно – лише 4% з них стосуються попереджень щодо загрози паління здоров'ю жінки чи негативного впливу на вагітність.

«Тютюнові корпорації маніпулюють, друкуючи одне графічне попередження про шкоду куріння набагато частіше, ніж інші. Оскільки у такому випадку курці звикають до одного малюнка і згодом не звертають особливої уваги на нього, тим самим нехтуючи відповідним попередженням про жахливі наслідки куріння для здоров'я людини», – наголосила вона.

Екперти вважають, що попереджувальні заходи у боротьбі із тютюнопалінням можуть бути дієвими.

Так, за 2015 рік українці викурили 65 млрд цигарок порівняно зі 120 млрд у 2008 році.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень