Чому в Україні стрімко подорожчала олія й чого очікувати далі

Виробникам невигідно продавати олію дешево на внутрішньому ринку

Напередодні Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та асоціація «Укроліяпром» підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту олії соняшникової на 2020/2021 маркетинговий рік.

У відповідному додатку до Меморандуму сторони узгодили граничні обсяги експорту соняшникової олії, які складають 5 380 тис. тонн.

Впродовж останніх тижнів ми вели активний діалог з виробниками та експортерами олії. Були різні думки, але в результаті ми вийшли на консенсусне рішення, яке задовольняє усі сторони.

 

Визначений оптимальний об’єм експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, погоджений граничний обсяг жодним чином не вплине на наші міжнародні зобов’язання і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів такої продукції, - прокоментував Міністр Ігор Петрашко.

За даними Державної митної служби, за сім місяців на зовнішні ринки вже поставлено 3,52 млн тонн соняшникової олії. Виробництво соняшникової олії у 2020/2021 маркетинговому році передбачається на рівні у 5 520 тис. тонн, внутрішнє споживання соняшникової олії в Україні складає 400 тис. тонн. 

На переконання міністерства таке рішення зніме напругу на ринку олії. 

Нагадаємо, раніше Українська зернова асоціація попросила уряд не обмежувати експорт соняшникової олії з України через запровадження квотування та встановлення квоти на нульовому рівні. 

Експортери олії зазначали, що через квотування вони могли втратити близько $3 млрд валютного виторгу. На тлі чуток про можливі обмеження експортні ціни на українську соняшникову олію отримали різкий поштовх, зазначає Главком.

У березні олія стрімко подорожчала, проти цін минулого року її вартість зросла більш ніж удвічі.

 

Експерти розповідають, що виробникам олії невигідно продавати продукцію дешево на внутрішньому ринку, тому вони її постачають за кордон.

 

А ціни в магазинах всередині країни підганяють до світових.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

 

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень