Чим небезпечні кліщі та як мешканцям Рівненщини захиститися від них. Поради

Невдовзі в області активізуються небезпечні комахи

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

За минулий рік у Рівненській області зареєстрували 62 випадки хвороби Лайма.

Найбільше випадків виявили у Рівному та на Сарненщині, повідомила заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Олена Гандзюк та дала декілька порад, як мешканцям Рівненщини вбереглися від кліщів під час відпочинку у теплі дні.

  • У першу чергу варто подбати про одяг. Він має бути максимально закритий та вберігати відкриті частини тіла.
  • Можна скористатися також спеціальними захистами від кліщів. Ними варто обробити відкриті ділянки тіла і таким чином захиститися від небезпечних комах.
  • Після повернення додому з прогулянки необхідно при гарному освітленні оглянути себе та дітей. Також треба перевірити свій одяг, інші речі та домашніх улюбленців.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

На тілі людини кліщ може триматися до 12 годин. Як правило, якщо ми не виявили кліща відразу, то пізніше це буде неважко зробити. Адже на місці укусу буде припухлість, – зауважила Олена Гандзюк.

Кліщі є розповсюджувачами понад 150 хвороб. Але найбільш актуальними є вірусний кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Що робити, якщо виявили кліща на шкірі? Поради МОЗ:

  1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту.
  2. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.
  3. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.
  4. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.
  5. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.
  6. Ретельно вимийте руки з милом.
  7. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

Радіо ТРЕК у ТelegramViber: 063-73-4-106-4

Аліна Тис Радіо Трек

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень