Чи здатні ЗСУ знищити Кримський міст за допомогою ракети HIMARS (ФОТО)

Що для цього треба

Кримський міст – досяжна ціль для балістичної ракети ATACMS та абсолютна легальна з військової точки зору

Розмови про те, що Україна може найближчим часом отримати універсальні пускові HIMARS або M270 вирують останніми днями все сильніше.

Про це говорять як у Києві, так і у Вашингтоні, більше того, вже існують певні натяки на те, що ці системи вже в Україні.

Цікаво, що вже сама лише інформація про можливість появи HIMARS або M270 в Україні вже викликало певну паніку серед рашистських кримчан, які переїхали на окупований півострів після 2014 року.

Бо ці пускові мають у своєму арсеналі далекобійну балістичну ракету ATACMS з дальністю польоту до 300 км.

Удар по мосту мав би великий психологічний ефект

На користь того, що такі ракети будуть передані можуть свідчити слова заступниці міністра оборони США Кетлін Хікс, яка повідомила про розгляд можливості передачі Збройним Силам України озброєння, яке здатне буде знищити російські аеродроми.

І якщо Україна дійсно отримає HIMARS або M270 у комплектації з балістичними ракетами MGM-168 ATACMS - Block IVA з дальністю польоту у 300 км, то Кримський міст – одна з вірогідних цілей.

По-перше, його знищення має велике значення з точки зору порушення логістики усього південного угрупування. Саме за допомогою Кримського мосту ворог може легко й масово перекидати автомобільним транспортом та залізницею великі об'єми військові техніки, озброєння, боєприпасів та інших вантажів та підкріплень.

 

По-друге, знищення Кримського мосту відкине можливість проведення десантної операції Чорноморського флоту РФ навіть у теорії, бо всі великі десантні кораблі, найпевніше, будуть тоді задіяні для перекидання вантажів через Керченську протоку.

 

По-третє, успішний удар по мосту відволіче значні сили та засоби РФ на відновлення цієї стратегічно важливої для рашистського наступу переправи.

Технічно Кримський міст ще потрапляє до зони можливого ураження, але вже майже на самій межі досягнення

З точки зору техніки, то сам Кримський міст знаходиться у 300-км зоні ураження ракети ATACMS. При цьому не з «переднього краю», а з тилових позицій. Зокрема, одним з пускових районів може бути декілька десятків кілометрів від Запоріжжя по західному берегу Дніпра.

Також залишається питання потужності бойової частини MGM-168 ATACMS - Block IVA, яка у фугасному виконанні має вагу у 230 кг. І однієї ракети для гарантованого знищення об'єкту такого класу, скоріш за все, буде мало.

Водночас точність ATACMS дає можливість зробити декілька пусків у одну найвразливішу точку, що призведе до гарантованого виводу моста з ладу на довгий термін.

Кримський міст це надзвичайно потужна конструкція, як видно на цьому фото. Аби таку кількість металу та бетону ефективно знищити, потрібен удар неймовірної сили. Або кілька ударів

Також треба враховувати, що сам міст, за заявами самих рашистів, прикритий ЗРК С-400, водночас про можливість перехоплення цим комплексом балістичних цілей відомо лише «на папері».

Аналогічні протиракетні системи крейсера «Москва» також мали б легко перехоплювати ракети «Нептун», а в реальності флагманський крейсер РФ був змушений піти на дно.

У будь-якому випадку ефективний удар по Кримському мосту за допомогою ракет ATACMS вимагає чіткої координації та планування.

 

А нагородою за успіх стане утворення для рашистів астрономічних проблем і з логістикою підрозділів, і самого півострову Крим.

Якщо бити, то ідеально було б влучити саме в центральну конструкцію

Джерело: Defense Express

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень