Чи відмовиться НБУ від фіксованого курсу гривні?

І що буде з курсом

 

Нацбанк поки не бачить підстав для відмови від фіксованого курсу гривні та переходу до гнучкого курсоутворення.

«Підстав для зміни курсового режиму наразі немає», — повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій в інтерв'ю «24 канал».

Втім, фіксований курс є найкращим лише за певних умов, коли всі інші режими створюють ще більше ризиків і, можливо, негативних побічних ефектів.

«Наразі фіксований курс все ще відіграє суттєву роль для стабілізації економіки, а передумови для того, щоб рухатися далі, поки не сформувалися», — зазначив Юрій Галетій.

За його словами, для НБУ до повномасштабної війни пріоритетом був режим плаваючого курсоутворення, тому в перспективі будуть намагатись до нього повернутись.

«Наша мета — забезпечити стійке зниження інфляції. А для цього важливо зберегти стійкість та керованість курсової динаміки. Тому навіть, коли ми зможемо перейти до більш гнучкого курсу, це не означатиме, що НБУ не буде контролювати ситуацію на валютному ринку», — додав чиновник.

Щодо подальшої стратегії, Гелетій зазначив, що НБУ буде дотримуватись меморандуму.  Вона й визначить послідовність кроків з лібералізації валютних обмежень, повернення до більш гнучкого курсового режиму та з рештою до інфляційного таргетування. 

Стратегію планують напрацювати вже до кінця червня.  І всі зміни  режимів будуть проводити поступово, без прив’язки до певних дат.

Джерело: «Мінфін»

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Пицька

Відкрити плей-лист

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

Більше оголошень