

Скупка іноземної валюти не є повноцінною інвестицією
Гривневі вкладення, зокрема, у депозити та облігації внутрішньої позики можуть виявитися для українців вигіднішими за купівлю доларів.
Як розповів фінексперт Дмитро Замотаєв, чистий прибуток від річних депозитів у гривні може становити до 4%. Водночас інфляція в США до 2025 року може становити 2,4-3% – у разі введення жорстких митних обмежень.
А це, за словами банкіра, означає, що купівельна спроможність долара поступово знижуватиметься не лише у США, а й в Україні. Таким чином, долар не захистить від інфляції та не гарантує значного прибутку.
- На мій погляд, у довгостроковій перспективі, згідно з прогнозом НБУ (очікується скорочення інфляції у другому півріччі до 8-9% р/р), саме довгострокові гривневі вклади можуть сміливо конкурувати з купівлею валюти.
Адже за сприятливих економічних умов чистий прибуток на вклади від 1 року може становити до 4%", – пояснив Замотаєв.
За його словами, купівля валюти не є повноцінною інвестицією, а скоріше звичайним обміном.
Подібну рекомендацію українцям раніше озвучував і економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай. Він пояснював:
- Нацбанк зацікавлений у тому, щоб гривневі депозити та облігації залишалися привабливими для населення, тобто їхня прибутковість перекривала річну девальвацію гривні.
А тому ті українці, які просто скуповують іноземну валюту, зокрема долари, і зберігають її вдома, втрачають вартість цих коштів.
Також експерт не радить вкладатися в нерухомість. Причина – невиправдано великі ризики.
- У що б я не вкладався зараз точно, то це в додаткові бетонометри для отримання доходу. Рівень ризику та невизначеності занадто високий за нинішньої прибутковості, – зазначив він.
Водночас фінансовий аналітик Олексій Козирєв радив розподілити вкладення. Він вважає, що у гривневих інструментах варто тримати близько 40% своїх заощаджень, а 50-55% – все ж у валюті.
- 5-10% заощаджень, що залишилися, за його словами, можна вкласти в дорогоцінні метали. Зокрема, золото чи срібло – "залежно від вашого стану та поінформованості про роботу цього ринку, - зазначав експерт.
Джерело: OBOZ
Радіо Трек: НОВИНИ
Не потрібно видаляти чати та фото: лайфхак, як очистити пам'ять у Viber за 1 хв
Дуже люблять своїх дружин і дітей: у які дати народжуються найнадійніші чоловіки для шлюбу?
В Україну знову суне похолодання: Дата
На годину вперед чи назад? Куди і коли переводимо годинники
В Україні змінили правила розрахунку доходу для всіх видів соціальної допомоги
Заряджені на гроші та успіх: чоловіки з цими іменами завжди живуть в достатку
За пай отримаєте цілий статок: коли найвигідніше продавати земельну ділянку?
На картку надійде 908 гривень: хто отримає нові виплати
Українці розпочали «полювання» на зіркові долари: скільки коштують унікальні купюри?
Заблокують доступ до грошей: ПриватБанк звернувся до українців з попередженням
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415