Чи треба робити щеплення від сказу, якщо вкусила домашня тварина?

Відповідь лікаря

Фото ілюстративне

Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людей, яке вражає центральну нервову систему і призводить до смерті, якщо вчасно не звернутись за медичною допомогою.

На сьогодні, через повномасштабне рос. вторгнення та окупацію окремих територій, в Україні почастішали випадки сказу в тварин. І якщо тварина хвора на сказ, людина може інфікуватися через укус чи подряпину, наголошують в МОЗ.

За словами дитячого лікаря-інфекціоніста, голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федіра Лапія, ліків проти сказу не існує, у хвороби 100% летальність.

Єдиний шанс запобігати хворобі після укусу інфікованої тварини - екстрено вакцинуватись та ввести імуноглобулін проти сказу.

Серед домашніх тварин в Україні також реєструються випадки сказу, адже те, що тварина є домашньою -  ще не гарантія того, що вона не інфікована збудником.

То чи треба робити щеплення після укусу домашньої тварини?

Якщо тварина виглядає здоровою, у неї є щеплення від сказу, а у людини - можливість спостерігати за нею до 10 днів. У такому випадку щеплення можна не робити.

Але якщо тварина виглядає хворобливо чи є сумніви - варто якнайшвидше звернутися до медиків, аби отримати щеплення та імуноглобулін.

Якщо людина розпочала курс лікування, а тварина, за якою вона спостерігає, пережила 10 днів після укусу, вакцинацію можна припинити.

Початкові симптоми сказу - підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування або печіння у місці укусу.

Втім, рішення щодо необхідності імунопрофілактики усе ж ухвалює лікар.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

У маршрутці занйшли документи Катерини Ільчук

У маршрутці №57 знайдено пакет документів виданих на прізвище Катерини Ільчук. Власниця може звертатися  за номером

Більше оголошень