Чи треба робити щеплення від сказу, якщо вкусила домашня тварина?
Відповідь лікаря
Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людей, яке вражає центральну нервову систему і призводить до смерті, якщо вчасно не звернутись за медичною допомогою.
На сьогодні, через повномасштабне рос. вторгнення та окупацію окремих територій, в Україні почастішали випадки сказу в тварин. І якщо тварина хвора на сказ, людина може інфікуватися через укус чи подряпину, наголошують в МОЗ.
За словами дитячого лікаря-інфекціоніста, голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федіра Лапія, ліків проти сказу не існує, у хвороби 100% летальність.
Єдиний шанс запобігати хворобі після укусу інфікованої тварини - екстрено вакцинуватись та ввести імуноглобулін проти сказу.
Серед домашніх тварин в Україні також реєструються випадки сказу, адже те, що тварина є домашньою - ще не гарантія того, що вона не інфікована збудником.
То чи треба робити щеплення після укусу домашньої тварини?
Якщо тварина виглядає здоровою, у неї є щеплення від сказу, а у людини - можливість спостерігати за нею до 10 днів. У такому випадку щеплення можна не робити.
Але якщо тварина виглядає хворобливо чи є сумніви - варто якнайшвидше звернутися до медиків, аби отримати щеплення та імуноглобулін.
Якщо людина розпочала курс лікування, а тварина, за якою вона спостерігає, пережила 10 днів після укусу, вакцинацію можна припинити.
Початкові симптоми сказу - підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування або печіння у місці укусу.
Втім, рішення щодо необхідності імунопрофілактики усе ж ухвалює лікар.
Радіо Трек: НОВИНИ