

Коли лікарі повинні відправляти на КТ, чим вона небезпечна та чи можна без неї обійтися
«У мене 37,5, хочу зробити КТ», «Почуваюсь нормально, але комп’ютерна томографія показала пневмонію» і «ПЛР — позитивний, проситиму лікаря відправити на КТ» — такі фрази часто можна зустріти в соцмережах. Однак лікарі не завжди призначають КТ, і це викликає обурення пацієнтів.
Розповідаємо, коли лікарі повинні відправляти на комп’ютерну томографію, чим вона небезпечна та чи можна без неї обійтися.
Вона дає змогу встановити, чи сильно уражені легені хворого. Однак у Національній службі здоров’я України (НЗСУ) зазначають, що не завжди хворі з коронавірусом або підозрою на нього потребують рентгенологічного дослідження.
Усе вирішує лікар, з огляду на клінічний стан конкретної людини.
Лікар-терапевт Іван Кондратенко каже: КТ треба робити лише у тому разі, коли медик припускає, що у хворого сильно пошкоджені легені.
Вона може бути також необхідною, коли ПЛР-тест показав негативний результат, але у хворого чітко виражені серйозні симптоми вірусу, наприклад, важко дихати. У такому разі КТ підтверджуватиме, що є інфекція в організмі, — пояснює Кондратенко.
У випадку, якщо людина легко переносить хворобу та не має показань до госпіталізації, комп'ютерна томографія не виправдана. Якщо ж результат дослідження впливатиме на подальше лікування, тоді лікар може призначити КТ.
Також призначення КТ може бути виправданим, якщо:
Якщо лікар створив електронне направлення на рентген або КТ, пацієнт може пройти таку діагностику безкоштовно. Але лише в тих закладах, які мають договір із Національною службою здоров'я України на медичні послуги амбулаторним пакетом.
Окрім контракту з НСЗУ, заклад, звісно, повинен мати необхідне обладнання — рентген-апарат або томограф.
Це має вирішувати лікар. За словами Івана Кондратенка, бактеріальну пневмонію лікують антибіотиками, однак не завжди до вірусної пневмонії доєднується бактеріальна.
Коронавірус мине, але потім ми отримаємо антибіотикорезистентність. Це буде катастрофа, тому що вакцину проти коронавірусу за рік майже розробили, а щоб зробити новий антибіотик — на це підуть роки.
Якщо ми отримаємо бактерію, яка не буде чутливою до антибіотиків, ми не зможемо рятувати людей, — говорить лікар.
Альтернативою КТ може стати УЗД (ультразвукова діагностика) легень. Однак зараз в Україні лише невелика кількість лікарів роблять її.
Медики лише почали її опановувати. Хоча я впевнений, що зрозуміти, чи потребує людина госпіталізації або наскільки уражені її легені, можна і без КТ та УЗД.
Сама сатурація (насиченість крові киснем, — ред.) хворого вже свідчить багато про що, — зазначає Кондратенко.
Радіо Трек: НОВИНИ
В Україні скоротили літні канікули. Міносвіти ухвалили рішення
«Ці регіони залишаться в окупації на роки»: мольфар засмутив пророцтвом
Навіть рідним не давайте: юрист пояснила, через що можна втратити все майно і житло
В Україні з'явилися нові 50 грн в оригінальному дизайні: як виглядає купюра (ФОТО)
З чого насправді роблять кукурудзяні палички: це знають одиниці
Чоловік та жінка померли від ускладнень коронавірусу у Рівному. На теренах області загалом +4 смерті (СТАТИСТИКА)
У Рівному – понад 100 нових хворих на COVID-19, в області – майже пів тисячі недужих (СТАТИСТИКА)
Чоловік та дружина в штаті Мічиган, отримали по дві дози вакцини та обоє померли від COVID, тримаючись за руки (6 ФОТО)
Інноваційні ліки від COVID-19 привезуть на Рівненщину
А може вони тихо помирають? На Рівненщині не знають причину, чому зменшилася кількість наркоманів
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415