Чи можуть депортувати українських чоловіків з Польщі до України: відповідь експерта

Що говорить закон

Попри зростання невдоволення у польському суспільстві, наразі юридичних механізмів для примусового повернення українців немає.

Питання повернення військовозобов’язаних чоловіків з-за кордону залишається однією з найгарячіших тем в Україні та країнах ЄС. Особливо у Польщі час від часу виникають дискусії щодо доцільності перебування там українських чоловіків призовного віку.

Про це в ефірі «Ранок.LIVE» розповів експерт із питань зовнішньої політики Лукаш Адамський.

За словами експерта, у польському суспільстві дійсно існують настрої про необхідність повернення українських чоловіків додому. Часто такі розмови провокують відео з українських курортів, що поширюються у мережі.

- Настрої в Польщі є. Уявіть собі, я навіть вчора мав суперечку з відомим професором і блогером, який показував Буковель і те, що там українці відпочивають, — зазначив Адамський.

Він додав, що полякам іноді складно зрозуміти реалії життя в Україні під час війни, порівнюючи ситуацію з історичним досвідом Польщі часів Другої світової війни, коли країна була повністю окупована.

Попри емоційну складову та бажання частини суспільства (як польського, так і українського) бачити більше чоловіків в Україні, правових підстав для примусового повернення немає. Адамський наголосив, що українські чоловіки, які перебувають у Польщі легально, захищені законом.

Також європейське та польське законодавство не передбачає механізму примусової висилки людей, які мають статус тимчасового захисту або інші легальні підстави для проживання.

- Треба пояснювати полякам, що українські біженці, зокрема й чоловіки, мають право перебувати тут. Не можна вимагати від людей, які легально перебувають у Польщі, щоб вони добровільно поверталися до України і йшли на фронт, — сказав експерт.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Середа Дарина

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень