Чи можна, щоб у домі висіли портрети померлих родичів?

Чи треба розміщувати в залі або у вітальні фотографії людей, які пішли з життя?

Сьогодні традиція тримати в кімнатах фотографії прабабусь і прадідусів поступово відходить в минуле. Проте у багатьох будинках портрети близьких людей, що пішли з життя, все ж намагаються не ховати і тримати на видному місці.

– Християнин повинен виконувати заповідь шанувати батьків як тих, хто дали йому життя. А після їх фізичної смерті маємо зберігати пам’ять про них через молитву, у своїх спогадах і світлинах. Ці фото чи портрети не зашкодять людям, тому можуть залишатися в наших оселях на видноті, - каже ієромонах Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря о. Михайло КАРНАУХ.

Письменник Микола Крищук приходить до висновку, що фотографії родичів, що померли, все ж не варто прибирати на далеку полицю, адже вони допомагають встановлювати зв'язок з сім'єю, не втрачати спорідненості з попередніми поколіннями.

З точки зору науки ніякої негативної інформації, яка може вплинути на ваше здоров'я або благополуччя, у фотографіях родичах, що померли, немає, так що в цьому плані побоюватися старих фотознімків не варто.

Психологи вважають, що на підсвідомому рівні такі фотографії іноді можуть сприйматися як нагадування про втрату або про смерть. Постійна присутність на видноті такої фотографії негативно впливатиме на стан нервової системи, особливо якщо втрата сталася не так давно.

Деякі психологи пропонують вкладати такі фотографії в спеціальні альбоми і діставати у зв'язку з важливими сімейними датами. 

А ось езотерики стверджують, що зберігати такі знімки потрібно так, щоб уникнути впливу мертвої енергетики на живих людей. Фото небіжчика так чи інакше пов'язане з світом мертвих. Тому вони вважають, що часте споглядання фото покійників в домі забирає енергію у живої людини і позбавляє її захисту, що своєю чергою призведе до погіршення психічного, емоційного і фізичного здоров'я.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень