Через скільки годин поліція має відпустити затриманого, розповіли у Рівному

Що робити, коли вас затримали поліцейські - про це сьогодні розповіли в Нацполіції Рівненщини.

Прес-конференцію організували до 70-річчя з дати ухвалення Конвенції ООН про права людини. Отже, протягом години з моменту затримання особі, підозрюваній у кримінальному правопорушенні, мають призначити державного захисника.

Розмова з ним має відбуватися в окремому приміщенні. Якщо ж людину затримують та везуть у відділок за адміністративне правопорушення, то відпустити її мають протягом трьох годин.

Саме за порушення цього пункту на поліцейських Рівненщини скаржаться найбільше, розповідає уповноважений Голови з питань забезпечення прав людини в поліцейській діяльності Нацполіції Павло Бірук:

Особу можна затримати або на місці вчинення злочину, або якщо на ній ознаки вчинення злочину: сліди крові, ніж. Або якщо очевидці безпосередньо вказують на особу, яка вчинила злочин.

Коли особу доправили в підрозділ поліції, як запрошену, то її не мають права затримувати. Наші працівники Рівненщини допускають такі порушення. Ми їх фіксуємо, доповідаємо керівництву.

За рік в області відкрили провадження щодо 10 поліцейських, які порушили права людей при затриманні. І в порівнянні з минулими роками їхня кількість зменшується, зазначив Павло Бірук.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень